Haber

Amazon, Bir Çocuğun Doğum Günü Hediyesi PS5’i Çalan Teslimatçısını Kovdu

Amazon, Bir Çocuğun Doğum Günü Hediyesi PS5'i Çalan Teslimatçısını Kovdu

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon, bir süredir teslim edilmeyen PlayStation 5’ler ile gündemde. PlayStation 5’in lansman günüyle birlikte gündem olan olaylar silsilesi, bir takım tüketicilere PlayStation 5 yerine bulgur gönderilmesiyle başladı. Amazon, bu olay nedeniyle özür dileyip soruşturma başlatırken, bir gazeteci de kaybolan PlayStation 5’lerin nerede olduğunu araştırıyor. Oysa yeni bir durum, PlayStation 5’lere neler olmuş olabileceğini gözler önüne seriyor. 

İngiltere’de yaşamını sürdüren Jenni Walker isimli bir anne, çocuğunun 16. yaş günü için ona bir PlayStation 5 satın aldı. bununla birlikte farklı alanlara yönlendirilmiş hediyeler daha alan annenin hevesi kursağında kaldı. Çünkü öteki bütün hediyeler teslim edilirken, PlayStation 5’te böylesi bir koşul yaşanmamıştı. Bunun nedeniyse Amazon teslimatçısının PlayStation 5’i çalmasıydı. Yaşanan olayın ortaya çıkması, Amazon’u harekete geçirdi.

Yaşanan hırsızlık, güvenlik kameralarıyla ortaya çıktı

Amazon çalışanı

Yaşanan hırsızlık olayı, Walker’ın evinin güvenlik kameraları doğru gün yüzüne çıktı. Görüntüleri izleyen aile, Amazon teslimatçısının PlayStation 5’i aracına koyduğunu, diğer ürünleri teslim ettiğini fark etti. Olayı Amazon’a aktaran Walker ailesi, hırsızlık olayını doğrulattırdı. Bir Amazon sözcüsü kadar yapılan açıklamalarda, teslimat hizmetleri zarfında görünmeyen düzeyde standartlara sahip olunduğu ve bu tür bir kişinin Amazon’da çalışmasının olası olmadığı belirtildi.

Amazon’un özrü, aile tarafından reddedildi

Amazon, yaşanan durum ardından PlayStation 5’in ücretini iade etti. Talihsiz ailenin gönlünü için onlara 50 sterlin değer bir de indirim çeki veren Amazon’un bu çeki, aile kadar reddedildi. Konuyla ilgili açıklamalarda yer alan anne Walker, küresel bir pandemi sürecinde yaşadıkları en kötü şeyin bu olmadığını ancak çocuğunun doğum gününde böyle bir talihsizlik yaşanmasının çok can sıkıcı olduğunu söyledi. Yaşanan bu olay, kaybolan ya da teslim edilmeyen diğer PlayStation 5’lerde de benzer olayların yaşanabileceğini gözler önüne seriyor.

Comments
To Top