Haber

Amazon, Audible aboneleri için indirimli 8.95 $ ‘a mal olan ücretsiz podcast’leri işaretledi

Amazon, Audible aboneleri için indirimli 8.95 $ 'a mal olan ücretsiz podcast'leri işaretledi

Switched On Pop podcast’in sunucusu Charlie Harding, dün Amazon’da podcast adını aradığında olağandışı bir şey fark etti: bir fiyat etiketi. tamamiyle 8,95 $ ‘lık bir fiyat, indirim almak için Audible aboneliği satın alma önerisiyle “sınırlı uzlaşma” olarak işaretlendi.

Harding’in popüler müziğin yapımını ve anlamını adamakıllı anlatan şovu şimdiden RSS beslemesi yoluyla tüm podcast uygulamalarında ücretsiz olarak kullanılabilir. Ayrıca, Ekim ayında uygulamasına podcast’ler eklendiğinde Amazon’un sahibi olduğu Audible’da da kısa süre önce ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Oysa nedense Amazon, programın ücretli içerik olarak reklamını yapmaya başlamıştı. Daha da acayip bir şekilde, Audible promosyonu sahiden bir fiyat artışı içindi, şovu ilk olarak 0 dolara mülk oldu ve 8,95 dolara değin işaretlendi.

Benzer şey Audible’da yer alan öteki podcast’lerde de oldu. RSS aracılığıyla ücretsiz olarak dağıtılan The Verge’nin kendi Vergecast’i de dahil elde etmek üzere yoklama ettiğimiz tüm olanlar, 8,95 ABD doları olarak listelendi ve bir Audible üyelik anlaşması sundu. Bu sonuçlar, mobil uygulamada yok, yalnızca Amazon’un web sitesinde gösterildi ve sadece arama yaparken bir Amazon hesabına giriş yaptıysanız. Podcast’e tıkladıysanız, nerede kulak vermek istediğinizi (Amazon Music veya Audible) seçebilir ve abonelik olmadan bedava olarak dinleyebilirsiniz.

Fiyatlandırma, ertesi Çarşamba sabahı ortadan kalktı. Verge yorum gerçekleştirmek için uzandı. Amazon az önce cevap vermedi.

Audible’ın abonelik katmanlarından hiçbirinin bu fiyat olmaması göz önüne alındığında, Amazon’un gösterileri neden 8,95 ABD doları olarak işaretlediği açık değil. Ağustos ayında başlattığı en az katmanı, bu ücretsiz şovların yanı sıra özel Sesli programlama ve sesli kitaplara erişim için 7,95 ABD dolarıdır. Sesli kitap kredileri taşıyan bir abonelik için fiyat 14,95 dolara değin çıkıyor. Bu “sınırlı anlaşmanın” bir parçası olarak programların fiyatlarının düşürülmek yerine yükseltildiği göz önüne alındığında, bu olasılıkla bir hata gibi görünüyor, fakat gerçi, kısa zaman önce podcast’lere odaklanmaya başlayan Amazon için inanılmaz bir dış görünüş yok.

Podcast’lerin eklenmesi, Audible’ın abonelik satış için yaptığı son girişimin bir parçasıdır. Bedava olarak sunulan şovlar, maliyetli bir aboneliğe bedel katar ve kataloğunu toplu ülkü getirir, bu da insanları erişim için her ay ödeme yapmaya teşvik edebilir. gerçi birçok podcast’in Audible’a ödeme yaptığınızda değil, RSS aracılığıyla bedava olarak sunulduğunu hatırlamakta üstünlük var.

Comments
To Top