Haber

Amalgam, İnanılmaz Detaylı 1967 Ferrari 330 P4 Le Mans Modelini Tanıttı

Amalgam, İnanılmaz Detaylı 1967 Ferrari 330 P4 Le Mans Modelini Tanıttı

Hayatta her şeyin olduğu gibi modellerin de ayrı seviyeleri bulunur. Bazı modeller orijinalini yalnızca andırırken bazıları ise gerçeğinden basit basit ayırt edilemeyecek değin benzerdir. bir de Amalgam Collection‘ın yaptığı gibi modelden çok gerçeğinin görsel efektlerle küçültülmüşüne benzeyen modeller var.

1:18 ölçekli gerçekçi modeller konusunda uzmanlaşmış olan işyeri, derhal tüm otomobilsever koleksiyoncuların rüyalarını süsleyecek bir parçayı duyurdu. Yeni model, 1967 Ferrari 300 P4 Le Mans‘a ait.

Filmlere konu olan araba

ferrari P4 lemans

2019 yılında vizyona giren Ford v Ferrari filmi, Amerikan araba devinin Le Mans yarışlarında dört yıl defalarca kazanan olduğu dönemi ele alıyordu. O dönemlerde efsanevi GT40‘ın en büyük rakibi bu otomobildi. 

Ferrari o dönemde şampiyon taraf olmayabilir ancak 330 P4’ler elbette ikonik otomobiller aralarında yer almayı başarmıştı. Hem bu otomobillerin Ford’un arkasından ikinci ve üçüncü sırayı aldığını da hatırlatmakta üstünlük var.

Bu özel üretim otomobillerden sadece 100 adet üretilecek. Alışılageldiği üzere 1:18 ölçekli olan modellerin her biri epeyce ayrıntılı. Bu modeller, Amalgam atölyesindeki sanatçılar kadar el emeğiyle yapılıyor ve boyanıyor. Günümüzde aracın kalan tek hatasız örneğini dijital olarak tarayan sanatçılar daha küçük ölçekte aracın kopyalarını üretiyor.

Son derece pahalı bir model

Ferrari 330 P4

Amalgam Ferrari 330 P4, şüphesiz ucuz bir model değil. Bu koleksiyonluk parçanın fiyat etiketi, ön siparişte 1358 dolar olarak açıklandı. Natürel bu parayı ödeyenlerin alacağı tek şey model değil. Bu parayı gözden çıkarabilen kişiler, orijinal otomobilin biriş çizgisini geçtiği anı belirten Giclee baskıya da sahip olacak. Keza model için koruma kılıfı, toz tutmayan stand gibi böylece fazla ek parça da modelin sahiplerine gidecek.

Dünyanın kayda değer bir kısmında modelciler daha çoktan aracı beklemeye başlamış durumda. Yağ lekelerinden kanatlardaki çamurlara dek her şeyiyle orjinaline uygun olarak yapılan modeller yakında yeni sahipleriyle buluşacak.

Comments
To Top