Haber

Alexa’nın ‘Ne Zaman Söyle’ yeteneği, hatırlatıcıları bağlamsal bilgilerle birleştirir

Alexa’nın ‘Ne Zaman Söyle’ yeteneği, hatırlatıcıları bağlamsal bilgilerle birleştirir

Amazon, geçen ay Alexa’yı popüler hatırlatıcı becerisinin değişmiş bir sürümüyle güncelledi. Artık Alexa’dan bir olayın “Ne zaman olduğunu söyle” yapmasını isteyebilirsiniz ve cihazınız size arka plan bilgisi verecek ve aslında gerçekleştiğinde sizi bilgilendirecektir.

Belirtilmiş bir zamanda bir etkinlik ya da tayin için bir hatırlatıcı ayarlayabildiniz ve Alexa’dan bir olayın ne zaman gerçekleştiğini size söylemesini arzu etmek ilgili bilgileri ortaya çıkarabilir. “Bana ne vakit söyle” iki görevin bir tür sentezidir. Amazon birkaç misal verdi: Alexa’dan “Bir sonraki Seahawks oyununun ne vakit olacağını söyle” diye sorabilirsiniz ve Alexa size oyunun saatini söyleyebilir ve izlemek için bir hatırlatıcı ayarlayabilir. Bir diğer garip uygulama ise e-posta içindir, artık Alexa’dan belirtilmiş bir kişiden e-posta geldiğinde size haber vermesini isteyebilirsiniz ve Alexa sizi aralıksız gelen kutunuzu denetim etmekten kurtarmak için e-postanın geldiğini duyurabilir. Muhakkak, bu özelliğin çalışması için Alexa’ya e-postanıza erişim izni vererek rahat olmanız gerekir.

“Ne süre söyle”, şiddetli hava durumu uyarıları için daha önceki başka bir beceriyle örtüşüyor. Alexa’dan şiddetli hava durumu uyarısı olduğunda bunu size söylemesini isteyebilirsiniz ve yardımcı, bölgenizde bir uyarı olduğunda size hatırlatabilir.

Yüzündeki en heyecanlandırıcı özellik olmayabilir, fakat “Ne zaman söyle”, Alexa’nın vakit içinde daha fazla bağlamsal data ve takip soruları sağlama yeteneğini nasıl kazandığına iyi bir misal. Amazon, sorduğumuzda işe yarayan “bana ne zaman olduğunu söyleyen” bütün bir etkinlik yelpazesi sağlamadı, oysa bu beceriyi çoktan deneyebilmelisiniz.

Alexa’nın çoğalan beceri listesi hakkında daha pozitif güncelleme Amazon’un bloguna göz atın.

Comments
To Top