Haber

Aklınızdaki Hikayeye Uygun Film ve Dizileri Bulmanızı Sağlayan İnternet Sitesi

Aklınızdaki Hikayeye Uygun Film ve Dizileri Bulmanızı Sağlayan İnternet Sitesi

JustWatch adlı bir internet sitesi, aklınızdan geçen anahtar kelimelere yerinde film ve dizi sözde yapımlar sunan bir arama motoru. Kullanması son derece yerinde olan bu site, size uygun olan yapımları listeleyip, bu yapımları hangi platform üzerinden izleyebileceğinize dair tavsiyelerde bulunuyor.

JustWacth’ın arama motorunun son derece geniş olduğunu söyleyebiliriz. Netflix, Amazon Prime Video, Disney + ve Hulu ilk kez edinmek üzere birçok bambaşka platformları kendi ağına dahil etmiş ve oluşturulan link üstüne tıklandığında kullanıcıları doğrudan doğruya bu tarz platformlara yönlendirmesi de son derece ayrıcalıklı olmuş. 

JustWatch, aklınızdaki hikayeye uygun yapımları listeliyor

JustWatch

Ilk Olarak JustWatch üzerinden yapılan aramaların yalnızca İngilizce olabileceğini belirtelim. Fakat aklınızda bir iki akıl varsa, bunları da İngilizceye çevirmenin zaten pek kuvvet olmayacağını düşünüyoruz. Daha önce içeriğini hatırladığınız ve adını unuttuğunuz yapımlar varsa, tekrar aynı yolu izleyerek dilediğiniz yapıma ulaşabiliyorsunuz. 

Just Watch üzerinden hikayeye göre arama yapabilmenin yanı sıra, yapımları türlerine ve IMDb puanlarına kadar kategoriler halinde sıralayabiliyorsunuz. JustWatch, sıralamış olduğu yapımların hangi platformlarda mevcut olduğunu ve bu platformların abonelik ücretleri gibi çoğu detaylı bilgiyi de listenin altında sıralıyor. 

JustWatch’ta hikayeye göre arama nasıl yapılır? 

JustWatch

Adım #1: Buraya tıklayarak JustWatch’ın internet sitesine gidin.  Adım #2: Karşınıza çıkan kutucuğa aklınızdaki hikayeyi ya da kelimeleri İngilizce yazın Adım #3: Ghostwrite a story for me seçeneğine tıklayın. 

Aklınızda kayıtlı bir öykü varsa, bu hikayeden seçeceğiniz anahtar kelimeleri karşınıza çıkan kutucuğa yazabilirsiniz. Örnek verecek olursak, uzayda süre yolculuğu ile ilgili yapımlarla rastlamak isterseniz, “time travel in space” türünden kelimeler kullanmanız yeterli olacaktır. 

JustWatch’ı sadece bir arama motoru olarak yok, aynı zamanda kendi tarzınıza uygun yapımları listelemek için de kullanabilirsiniz. Bunun için siteye üye olduktan sonra daha önce izlediğiniz filmleri kaydedebilir, ilgilendiğiniz türleri seçerek size özel bir liste oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. 

Comments
To Top