Haber

Airbnb, Capitol saldırganlarının Washington, DC’ye dönmesini engellemek için çalıştığını söylüyor

Airbnb, Capitol saldırganlarının Washington, DC'ye dönmesini engellemek için çalıştığını söylüyor

20 Ocak’ta Başkan olarak seçilen Joe Biden’ın göreve başlaması öncesinde Airbnb, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na saldıran kuvvet yanlısı çetenin üyelerinin Washington, DC’ye dönmesini önlemek için attığı önlemleri açıkladı.

Listenin başında Airbnb, 6 Ocak saldırısına karışan kişileri yasaklayacağını söylüyor. Şirket, “Medya veya yasa uygulama kaynakları yoluyla Amerika Birleşmiş Devletleri Başkenti’ndeki baskı içeren kabahat faaliyetlerinden sorumluluk sahibi oldukları doğrulanan şahısların adlarını öğrendiğimizde, adı geçen kişilerin Airbnb’de bir hesabı olup olmadığını araştırıyoruz” dedi. “Bu, D.C. Metro Polisinin 6 Ocak tutuklama kayıtlarının çapraz referansını içerir. Bireylerin bir Airbnb hesabı varsa, Airbnb’yi kullanmalarını yasaklamayı da taşıyan tedbir alırız. ”

Hem Airbnb, DC bölgesinde yapılan rezervasyonları inceliyor. Bir nefret edilen şey grubuyla ilişkili biri rezervasyon yaparsa, şirket bu rezervasyonu iptal edecek ve yapan kişiyi yasaklayacaktır. Airbnb’nin gerçekleştirdiği işlemlerin bütün listesini web sitesinde bulabilirsiniz.

Airbnb, DC’ye seyahati zorlaştıran tek şirket yok

Airbnb, DC’ye seyahati zorlaştıran tek şirket yok açılış. BuzzFeed News Cuma günü bildirdiğine tarafından, Trump destekçileri 6 Ocak saldırıları için DC’ye yolculuk için para toplamak için GoFundMe’yi kullandılar ve platform şimdi şiddetin olabileceği olaylara gelmek için seyahat masrafları için bağış toplayıcıları kaldırıyor.

Bir GoFundMe sözcüsü BuzzFeed News’e, “Şiddet nedeniyle GoFundMe, yolculuk masrafları için para toplamak amacıyla çok sayıda bağış toplayıcıyı kaldırdı” dedi. “GoFundMe, katılımcılar göre kuvvet görme riskinin olduğu gelecekteki bir siyasi etkinliğe yolculuk masrafları için bağış toplayanları kaldıracak.”

Comments
To Top