Haber

Ailecek İzleyebileceğiniz 2020’nin En Sürükleyici Animasyon Filmleri

Ailecek İzleyebileceğiniz 2020'nin En Sürükleyici Animasyon Filmleri

2020 yılında dünyanın dört bir tarafından canlandırma filmleri gerek beyaz perdeye gerekse dijital dizi ve film platformlarına sunuldu. Sizler için hazırladığımız bu yıl çıkan en iyi canlandırma filmleri listesinin içinde, hem IMDb puanlarına ayrıca de Metascore puanlarına tarafından en iyi olan filmler yer alıyor.

Lafı daha fazla dolandırmadan ailenizle içiniz dar bir şekilde endişelenmeden izleyebileceğiniz bu yılın en iyi animasyon filmleri listemize geçelim.

Bu sene meydana çıkan en akıcı canlandırma filmleri:

WolfWalkers Onward A Shaun the Sheep Movie Over the Moon Sonic The Hedgehog The Willoughbys LEGO DC Shazam!: Magic and Monsters Trolls World Tour Bigfoot Family The SpongeBob Movie: Sponge on the Run Scoob!

Scooby Doo ve Shaggy’nin küçüklüğünü anlatan: Scoob!

Nesil: Animasyon, Serüven, Komedi IMDb: 5,7 Metascore: 43 Süresi: 1 Saat 33 Dakika

Efsane çizgifilm serisi Scooby Doo’nun canlandırma filmi olan Scoob!, Scooby Doo ve en iyi arkadaşı Shaggy’nin nasıl tanıştıklarını ve Fred, Velma ve Daphne’ye nasıl katıldıklarını anlatıyor. CGI filmlerin düşük puanlarının arkasından en iyi puana sahip olan Scooby Doo’nun animasyon filmi Scoob, 2020’nin canlandırma filmleri arasından kesinlikle kaçırmamanız gereken biri.

Salyangoz dostu Gary’yi kurtarmak için yola meydana çıkan Sünger Bob: The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

Cins: Canlandırma, Serüven, Komedi IMDb: 6,0 Metascore: – Süresi: 1 saat 31 dakika

SüngerBob’un evcil salyangozu Gary kaçırıldıktan sonradan, en yakın arkadaşı Patrick ile birlikte Gary’i kurtarmak için Atlantik kayıp şehrine zorlu ve efsanevi bir maceraya atılırlar. Bu zorlu macerada çoğu engele takılan SüngerBob ve arkadaşları, maceranın sonunda hiçbir şeyin arkadaşlığın gücünden daha kuvvetli olmadığını kanıtlıyorlar.

Kocaayak ailesinin babalarını arayışı: Bigfoot Family

Cins: Canlandırma, Aile IMDb: 6,0 Metascore: – Süresi: 1 Saat 29 dakika

Son of Bigfoot filminin devamı olan Belçika yapımı Bigfoot Family canlandırma filmi, Baba’nın yeni popülaritesini kullanarak Alaska Petrol Şirketine karşısında açtığı savaş esnasında kaybolmasını ve arkasında çocuğun, annenin, bir rakunun ve bir ayının onu kurtarmak için Kuzey’e gitmelerini anlatıyor.

Krallıklarını gözetmek isteyen Troller: Trolls World Tour

Tür: Animasyon, Serüven, Komedi IMDb: 6,1 Metascore: 51 Süresi: 1 saat 30 dakika

Hard Rock Trollerinin kraliçesi, tüm Troll krallıklarını ele geçirmeye çalışmaya karar verir. Fena kalpli kraliçenin bu amacına erişmemesi için Kraliçe Poppy, arkadaşlarıyla birlikte Trolleri kurtarmak namına ayrı yollar denerler.

Batman ve Superman’in çırağı: LEGO DC Shazam!: Magic and Monsters

Nesil: Animasyon, Komedi, Aile IMDb: 6,2 Metascore: – Süresi: 1 saat 21 dakika

Çocuk kahraman Shazam’a Batman ve Superman’in da bulunduğu Adalet Ligi’ne katılma teklifi kazanç, fakat kendisi bu konuda isteksizdir. Shazam’ın düşmanları olan Canavarlar Topluluğu, Adalet Ligi’ni tehlikeye atar ve onları kurtarabilecek tek kişi Shazam’ın ta kendisidir.

Netflix’in en iyi animasyonlarından: The Willoughbys

Cins: Animasyon, Serüven, Komedi IMDb: 6,4 Metascore: 68 Süresi: 1 saat 30 dakika

Kendi kendilerini yetiştirmenin daha iyi olacağına inanan Willoughby ailesinin çocukları, kendini düşünen ebeveynlerini tatile yollamak için sinsi bir plan yaparlar. Kardeşler sonradan ailenin gerçekten onlara ne ifade ettiğini anlayacakları uzun soluklu bir maceraya atılırlar. Netflix’in bu sene yayınladığı en iyi animasyon filmleri arasında bulunan The Willoughbys, Netflix üyeliğiniz varsa elbette ailenizle birlikte izlemeniz gereken eğlenceli bir film.

Çocukluğumuzun efsane kirpisi: Sonic The Hedgehog

Tür: Aksiyon, Serüven, Komedi IMDb: 6,5 Metascore: 47 Süresi: 1 saat 39 dakika

Keza oyunlarıyla keza çizgi filmleriyle çocukluğumuzun kahramanlarından biri olan Sonic The Hedgehog, 2019 yılında birincil yayımlanan fragmanıyla sosyal medyaya bomba gibi düşmüştü. Sonic’in tasarımını beğenmeyen hayranlar sayesinde Sonic’in görünüşünü değiştirmek isteyen Paramount Pictures, filmin çıkış tarihini 2020’ye erteledi ve hayranlarını mutlu etti.

Inanılmaz bir Ay masalı: Over the Moon

Nesil: Canlandırma, Serüven, Komedi IMDb: 6,5 Metascore: 60 Süresi: 1 saat 35 dakika

Netflix göre 2020 yılında yayımlanan animasyon filmleri aralarında bulunan Over the Moon (Bir Ay Masalı), bir animasyon müzikali. Bu müzikalde bir genç kız, bir uzay roketi yapı ediyor ve görkemli Ay Tanrıçası ile tanışacağı eğlenceli bir maceraya atılır.

Boyundan büyük bir işe kalkışan bir koyun: A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Nesil: Canlandırma, Serüven, Komedi IMDb: 6,9 Metascore: 79 Süresi: 1 saat 26 dakika

Doğaüstü güçlere sahip bir uzaylı, Mossy Bottom Çiftliğine uzay gemisi ile birlikte çakılır. Koyun Shaun, uzaylıyı dünyadaki fena güçler yakalamadan evine çevirmek için zorlu bir göreve atılır. Tüm animasyon filmi bir söylev içermediği için filmin dublajlı ya da altyazılı halini seslenmek zorunda değilsiniz.

Büyücülerle doymuş bir dünyada sihir kalmazsa ne olur?: Onward

Nesil: Animasyon, Serüven, Komedi IMDb: 7,4 Metascore: 61 Süresi: 1 saat 42 dakika

Orijinal dublaj kadrosunda Chris Pratt, Tom Holland ve Ali Wong gibi isimlerin bulunduğu en yeni Disney Pixar filmi Onward (Hadi Gidelim), bir kent fantezisi tadında iki genç elf’in dünyada hâlâ birazcık sihir kalıp kalmadığını aramaya çıktıkları eğlenceli bir macerayı anlatıyor.

Hayvan sevgisini farklı bir dille işleyen mükemmel macera: WolfWalkers

Nesil: Animasyon, Serüven, Aile IMDb: 8,4 Metascore: 86 Süresi: 1 saat 43 dakika

Apple TV+ bünyesinde yayımlan WolfWalkers, 2020 yılı içerisinde piyasaya meydana çıkan canlandırma filmleri arasında en iyi puana sahip olanı. Film, genç bir avcı çırağı ve babasının, Dünya’daki son kurt sürüsünü ortadan uyandırmak için İrlanda’ya gitmesini anlatıyor. Genç avcı çırağı, geceleri kurtlara dönüşebilen bir kabileye mensup olan esrarengiz bir kızla arkadaş olunca işler değişir.

Böylelikle 2020 yılının en iyi canlandırma filmleri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıca devlete ait Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top