Haber

Adobe Photoshop Alternatifi 13 Ücretsiz Platform

Adobe Photoshop Alternatifi 13 Ücretsiz Platform

Adobe’un tasarım dünyasında kültleşen yazılımı Photoshop, senelerdir bir endüstri standardı. Fakat ayrıca akıllı telefon ve tabletlerin daha yüksek operasyon gücüne kavuşması keza de basitlik ihtiyacı sebebiyle çok sayıda alternatifi ortaya çıktı. Hatta o alternatifler, bundan böyle porfesyonel düzeyde işlerinizi de yapabileceğiniz platformlara dönüştüler.

Eğer siz de Photoshop alternatifi arıyorsanız listedeki programlara talih verebilirsiniz. Keza mobil cihazlarda keza de PC’de kullanabileceğiniz en iyi 13 Photoshop alternatifi programı bir arada görebilir ve zevkinize göre seçebilirsiniz. Programların arasından bazıları yalnızca fotoğraflara ufak dokunuşlar gerçekleştirmek için olsa da bazılarını da gelişmiş grafik tasarım için kullanabiliyorsunuz.

Photoshop alternatifi ücretsiz programlar

Bilgisayar: Figma Pixlr X Photopea GIMP Krita Apple Photos Microsoft Windows 10 Photos Photo Pos Pro Mobil: VSCO Snapseed Adobe Photoshop Express Afterlight Darkroom PicsArt

Web tasarımı ve gelişmiş mobil uyumluluk testleri için: Figma

figma

Özellike web tasarım işi ile ilgilenenler için oldukça ideal bir platform olan Figma, Photoshop’a kıyasla fazla fazla daha basit bir başvuru sunuyor. Görsel materyallerin hizalanması gibi temel unsurlarda vektörel programlar dek başarılı bir iiş çıkartıyor. Üstelik tasarımlarınızı anlık olarak mobil cihazlardan görüp deneme etmenize olanak tanıyan bütünleyici bir Figma Mirror uygulamalası da var (Başvuru Formu mobilde kimsesiz değil, bilgisayardaki başvuru ile entegre uygulama için):

Figma MirrorİNDİR Figma MirrorİNDİR

Tarayıcı üzerinden Photoshop deneyimi için: Pixlr X

photoshop alternatifi çevrimiçi

Pixlr, diğer programlar aralarında biraz daha öne çıkıyor zira ücretsiz olmasının yanı sıra çevrimiçi olarak herhangi bir şey indirmeden kullanabileceğiniz bir fotoğraf düzenleme programı. Esas düzeyde vinyet, renk ayarlama, kontrast, parlaklık ve çerçeve gibi ayarlamaları yapmanızı sağlayan program şahane bir Photoshop alternatifi. Hem Pixlr ailesinin mobilde fotoğraf odaklı bir düzenleme uygumalası da var:

PixlrİNDİR PixlrİNDİR

PSD formatlı dosyalarda tarayıcı üzerinden resim sıralamak için: Photopea

ücretsiz photoshop alternatifi

Photopea aynı Pixlr gibi herhangi bir şey indirmeden tarayıcı üzerinden kullanabileceğiniz bir resim düzenleme programı. PSD de dahil olmak üzere birçok dosya formatı desteği sunan program, Photoshop’un sunduğu tüm araçları sunuyor. PSD formatını desteklemesi, Photoshop’a o an erişimi olmayan ama gerçi düzenleme yapması gereken kullanıcılar için hayat kurtarıcı bir özellik. Platformun Android sürümü de mevcut:

PhotopeaİNDİR

Açık kaynaklı Linux destekli hür tasarım için: GIMP

bedava photoshop alternatifi

En iyi aşina Photoshop alternatiflerinden biri olan GIMP, senelerdir piyasada ve ‘ücretsiz Photoshop’ denildiğinde ilk ala gelen program. Açık kaynak koduna sahip olan GIMP programı keza Windows, keza Mac OSX keza de Linux platformlarında resmi olarak çoğu öğreticiyle indirilebilir durumda.

İllustrasyon düzeyinde görsel tasarımlar için: Krita

bedava photoshop

Krita, Photoshop’tan ziyade Adobe Illustrator’un sunduğu bütün araçları sunan ve tamamı ile ücretsiz olan bir program. Krita’da da PSD formatının desteklenmesi yine Photoshop’a o an erişimi olmayan fakat kullanması gereken kullanıcılar için çok değerli bir nitelik. Krita’nın Android için sunulan erken erişim sürecindeki bir mobil uygulaması da var:

KritaİNDİR

Kolaj ve kartvizit tasarımları için: Photo Pos Pro

ücretsiz photoshop

Photo Pos Pro, kolaj yapmaktan tutun da kartvizit oluşturmaya kadar birçok düzenleme arabulucu sunan ücretsiz bir resim düzenleme programı. Programda dilerseniz sıfırdan bir projeye başlayabilir ya da hâlihazırda var olan bir fotoğrafı düzenleyebiliyorsunuz.

VSCO

vsco

VSCO, fotoğraflarınıza bir film karesi gibi görünüm vermenize olanak sağlayan, kullanması kolay ve ücretsiz olan bir resim düzenleme programı. Programda birçok filtre, parlaklık, bakış açısı, kontrast ve doygunluk ayarı bulunuyor. Bütün bunların yanı sıra VSCO üzerinden yaptığınız çalışmaları topluluk ile paylaşabiliyorsunuz.

VSCOİNDİR VSCOİNDİR

Snapseed

snapseed

Snapseed, mobil platform üzerinden resim düzenlemeye başlayanlar için harika bir program. Kullanmaya başlatmak için daha evvelden fotoğraf düzenlemeye dair biraz veri sahibi olmanız gerekiyor oysa kullanım kullanıcı dostu olduğundan bilmediklerinizi de kolayca öğrenebiliyorsunuz. Çoğu filtre ve araç ile fotoğraflarınızı dilediğince düzenleyebiliyorsunuz.

SnapseedİNDİR SnapseedİNDİR

Adobe Photoshop Express

photoshop express

Adobe’un mobil platformlara sunduğu Photoshop Express programı, bedava olmasının yanı sıra birçok kullanışlı vasıta sunuyor. Photoshop’un sıradan sürümü profesyoneller için olsa da Photoshop Express, kullanması oldukça kolay ve basit kullanımlı bir arayüze sahip. Eğer daha önce Photoshop kullanmadıysanız bile bu uygulamayı kullanırken zorlanmayacaksınız.

Adobe Photoshop ExpressİNDİR Adobe Photoshop ExpressİNDİR

Afterlight

afterlight

Afterlight, resim düzenlemeye yeni başlayacak olan iPhone kullanıcıları için ideal bir program. İçerisinde tonlarca özellik ve araç bulunan programı keşfederken saatlerinizi bile harcayabilirsiniz. Basit arayüzü ve gördüğünüzde derhal ne olduğunu anlayacağınız vasıta ikonları doğruca resim düzenleme dünyasına iyi bir antre yapabilirsiniz.

AfterlightİNDİR AfterlightİNDİR

Darkroom

darkroom

Darkroom, fotoğraf içeri aktarmanıza lüzum kalmadan doğruca kütüphanenizdeki fotoğrafları düzenlemenize olasılık sağlıyor. Bu sayede gereksiz yer kaplayan ekstra fotoğraflar elde etmiyorsunuz. RAW ve JPG formatındaki fotoğrafları düzenlemeniz için çok elverişli araçlar sunan Darkroom yeniden iPhone kullanıcılarına özel bir uygulama.

DarkroomİNDİR

PicsArt

En popüler mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan PicsArt, içerdiği reklamlarla ara sıra illallah ettirse de yaklaşık olarak Photoshop kadar vasıta sunmasından nedeniyle mükemmel bir program. Fotoğraflarınıza çerçeve, birçok filtre, renk düzeltmesi, doygunluk, parlaklık, kontrast ve kolaj çalışması uygulayabiliyorsunuz.

PicsArt Photo StudioİNDİR PicsArt Photo Editor + CollageİNDİR

Bu Vesile Ile bir PC, Android ve iOS platformları için en iyi 13 Photoshop alternatifi programı listelediğimiz içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Keza devlete ait Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top