Haber

ADATA, Konsol Oyuncularını Hedefleyen RBG Aydınlatmalı Harici SSD’sini Tanıttı

ADATA, Konsol Oyuncularını Hedefleyen RBG Aydınlatmalı Harici SSD’sini Tanıttı

Uzun bir süreden beri kullandığımız ve bilgisayarlarda genel anlamda dar boğaza niçin olan depolama birimi teknolojisi HDD’yi yavaşça terk ediyoruz. Hareketli sürücüler yerine katı hal şoför olarak adlandırdığımız ve HDD’lere tarafından çok daha çabuk çalışabilen SSD’ler günümüzde bilhassa oyun bilgisayarlarında bir standart haline geliyor. Bu noktada daha artı kullanıcı SSD’ye yönelince üreticiler SSD’ye daha pozitif odaklanmaya başladı. 

Ürettiği depolama sürücüleriyle bilinen ADATA, oyuncular için RGB aydınlatmaya sahip harici SSD’sini tanıttı. ADATA SE770G RGB SSD ismiyle tanıtılan harici depolama birimi, yeni cins konsollarla birlikte seri harici disklerin daha önemli ülkü geldiği günümüzde güzel bir alternatif olarak uyarı çekiyor. 

PS5 ve Xbox Series X/S düzenli

ADATA’nın ürettiği SE770G RGB SSD, 800 MB/s yazma, 1000 MB/s okuma seviyeleriyle günümüz SSD’leri arasında da son derece seri bir alternatif olarak uyarı çekiyor. USB 3.2 Gen 2 Type-C temas desteğiyle gelen SSD, yalnızca bilgisayarlara bağlı olmak yok konsollarda da rahatlıkla kullanılabilir. 

Yeni cins konsollar daha fazla dijitale yönelmeye başladı. Oyunların da boyutunun artmasıyla konsollardaki depolama alanları yetkisiz kalabiliyor. Bu noktada ise devreye harici SSD’ler giriyor. Herhangi bir sürat kaybı olmadan PS5 ve Xbox Series X/S’te oyunlarını oynamaya devam etmenizi sağlayacak ADATA SE770G RGB SSD, 512 GB ve 1 TB depolama seçenekleriyle geliyor. RGB aydınlatmalı harici SSD’nin çıkış tarihi ve fiyatı hakkında hemen şimdi bir izah etme yapmayan ADATA’nın, konsolların çıkışına yakın bir dönemde SSD’yi satışa sunması bekleniyor.

Comments
To Top