Haber

Acun Ilıcalı, Dijital Yayın Platformu Exxen’in Maliyetini Açıkladı

Acun Ilıcalı, Dijital Yayın Platformu Exxen'in Maliyetini Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Şelale Kadak’ın YouTube’da yayınlanan “Doğruluk mu Cesaret mi?” adlı programına misafir olan meşhur TV programı yapımcısı Acun Ilıcalı, 2021 yılı başı itibarıyla yayınlama hayatına başlaması beklenen dijital yayın platformu Exxen hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Exxen için 1.500 kişilik bir ekibe sahip olduğunu açıklayan Acun Ilıcalı, “Fazla güzel bir platform kuruyoruz. Takriben üç aydır günde 10 saat görüşme yapıyoruz, sabahlara değin bu işe kafa patlatıyoruz. Çok manâlı isimler tekliflerimizi kabul ettiler. Tüm Türkiye’nin buluşacağı bir platform kurma peşindeyim. Çok kıymetli isimler var, daha yenileri de eklenecek.” şeklinde konuştu.

Exxen’de biri reklamlı biri reklamsız iki abonelik seçeneği olacak

exxen acun ılıcalı

Bir içeriğin Exxen’de yayınlanması ile TV’de yayınlanması arasındaki farktan bahseden Ilıcalı, “Saatte 12 dakika reklam süresi olduğu için kanallar muhakkak bir formatta elde etmek zorunda. Böyle olduğu zaman her yeteneğin herhangi bir kanalda program yapma şansı değil. TV’de tek proje olmak zorunda ve seyircinin tamamının seyretme ihtimali yüksek program edinmek zorunda. Exxen’de yüzde 5 etkilense bile yayınlayabiliriz.” biçiminde konuştu.

Exxen’in fiyatlandırma politikası ve Exxen’de yer alacak içeriklerin takvim bütçesi hakkında da konuşan Acun Ilıcalı, “Hedefim iki versiyon yerine getirmek. Biri reklamlı, biri reklamsız olacak. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Bizim içeriğimizin bedava olma şansı yok. şu anda platformun içindeki içeriğin değeri takvim 900 milyon TL civarında. 900 milyon TL olduğu için ‘bunu gel bedava seyret’ deme şansımız değil. ‘Exxen’in ücretini Türkiye’de derhal herkes ödeyebilecek.” ifadelerini kullanarak Exxen’in toplam maliyetini de açıklamış oldu.

Aslına bakacak olursak Discovery bünyesindeki 7 kanalın içeriklerini bir araya getirecek dijital yayınlama servisi Discovery+ da kısa zaman önce biri reklamlı biri reklamsız elde etmek üzere iki bambaşka abonelik seçeneği ile duyurulmuştu. Discovery+, reklamlı abonelik seçeneğinde 4,99 dolar; reklamsız abonelik seçeneğinde ise 6,99 dolar aylık abonelik ücretine sahipti. Buradan yola çıkacak olursak Exxen’in de özellikle reklamlı abonelik seçeneğinde yerinde bir abonelik fiyatı belirleyip geniş kitleleri kendisine abone yapması son derece olası.

Comments
To Top