Haber

Activision Blizzard, Tüm Oyun Serilerini Mobile Getirmeyi Planlıyor

Activision Blizzard, Tüm Oyun Serilerini Mobile Getirmeyi Planlıyor

Activision Blizzard, Call of Duty: Mobile ile mobil oyun sektöründe harika bir başarı yakalamıştı. Dünya çapında milyonlarca mobil oyuncuya ulaşmayı başaran şirket, bugün paylaşılan bilgiye takriben mobil dünyada daha da faal olmayı planlıyor. Activision Blizzard’ın bu planı bana kalırsa şirketin başkanı Daniel Alegre tarafından açıklandı.

Daniel Alegre, şirket ortaklarının ve yatırımcılarının bir araya geldiği kazanç çağrısında şirketin planlarını açıkladı. Daniel, Activision Blizzard’ın önümüzdeki yıllarda mobil oyun dünyasına bastıracağını söyledi. Daniel, eninde sonunda şirketin tüm serilerinin mobile uyarlanmış olacağını da sözlerine ekledi.

Bütün seriler mobile gelecek:

call of duty mobile

Konsol ve PC platformlarının Activision Blizzard için en manâlı kaynaklar olduğu su götürmez bir reel. Ama şirket, son açıklamadan anlayacağımız üzere çabuk gelişmeye devam eden mobil oyun dünyasının değerini kendi iyiliği için kullanmaya hazırlanıyor. Bunu Daniel Alegre’nin şu sözlerinden de anlayabiliriz:

“Serilerimizi derhal mevcut olan milyarlarca mobil cihazda etkinleştirdiğimizden belirli olmalıyız. Bu açık arayla en büyük fırsatımız ve bundan davranmak için tüm serilerimizi vakit içinde mobil ortama taşımak yatırım yapıyoruz. Bu bizim için fiilen fazla manâlı.”

diablo

Activision Blizzard’ın acilen yayında olan en büyük oyunu Call of Duty: Mobile, bugüne kadar 300 milyondan pozitif indirildi. Oyunun bir sene önce çıkış yaptığını ve kısa sürede bu kadar oyuncuya ulaştığını düşünürsek Activision Blizzard’ın bu hedefinin pek de yararsız olmadığını görebiliriz.

Activision Blizzard’ın mobil dünyaya getireceği ilk serinin ne olacağını ise hemen şimdi bilmiyoruz. Şirketin Diablo yapımının mobil sürümü 2018 yılından beri geliştiriliyor olsa da ondan bile hâlâ bir ses yok. Şirketin Crash: On The Run yapımıysa önümüzdeki yıl mobil oyuncularla buluşacak.

Comments
To Top