Haber

Acer’ın en yeni oyun monitörleri arasında ilk HDMI 2.1 ile birlikte

Acer’ın en yeni oyun monitörleri arasında ilk HDMI 2.1 ile birlikte

Acer’ın CES 2021 duyurularının birincil bölümü olarak şirket, Mayıs ayında piyasaya sürülen üç yeni oyun monitörüne sahip olduğunu paylaştı. Özellikler açısından öne meydana çıkan mahsul, IPS ekranlı 28 inç 4K monitör ve FreeSync Premium ile 144Hz yenileme hızı olan yeni Nitro XV28’dir. HDMI 2.1 temas noktalarını kullanan Acer’ın birincil oyun monitörü, akışkan onarım hızıyla (VRR) saniyede 120 kareyle 4K oyun oynamayı destekleme özelliğine (HDMI 2.1 düzenli kablo kullandığınız varsayılarak) veriyor.

Dolayısıyla, bu yalnızca Nvidia RTX 3080 veya AMD Radeon RX 6800 XT’lerinden en iyi şekilde yararlanmayı uman PC oyuncuları için sağlam bir seçenek değil, bununla birlikte hangi PS5 ve Xbox Series X sahiplerinin olabileceği konusunda bir seçenek eşit derecede heyecanlı. Temas noktası seçimi açısından, bu, iki HDMI bağlantı noktasına (her ikisi de 2.1’dir), bir DisplayPort’a, 65W PD yük yapabilen bir USB-C temas noktasına, dört USB Type-A 3.0 temas noktasına ve bunlara zor sağlamak için bir USB Type-B bağlantı noktasına sahiptir. USB temas noktaları.

Acer, XV28’i 899 dolara satacak, bu kuşkusuz ucuz yok, oysa süratli yenileme hızlarına sahip 4K ekran için sıra dışı yok. Masanıza gerçekte uyan bir tane istiyorsanız, buna değer olabilir. Bir satmak esnasında yaklaşık aynı fiyata, HDMI 2.1’i de destekleyen 55 inçlik bir Vizio 4K OLED TV alabileceğinizi düşünmemek güç olsa da, reklamı yapılan VRR’nin az önce çalışmadığına dair raporlar var.

Resim: Acer

Acer’ın öteki iki monitör duyurusu artık daha yerinde fiyatlı değil, ancak Nitro XV28’de eksik olan bazı üstteki düzey özellikler var. Predator XB27’nin maliyeti 1.099 ABD dolarıdır ve HDR400 özelliğine sahip 27 inç QHD IPS paneline sahiptir; DisplayHDR standardında 400 cd / m2 tepe parlaklığına ulaşabilen asgari basamaktır – etkin bir şekilde 400 nit, eğer seçiminiz olmayacak dek kısıktır. fiilen HDR için satın alıyorsunuz. 275 Hz’e değin hız aşırtma ile yerel 240 Hz yenileme hızında çalışabilir ve 0,5 ms cevap süresine sahiptir.

Yerleşik bir Nvidia G-Sync modülü ile birlikte kazanç. Nvidia GPU destekli oyununuzun sorunsuz görünmesini temin etmek için sağladığı dağıtılmış avantajlara ilave olarak, bu durumda Nvidia’nın inceleme eden Reflex teknolojisine müsade verir ve bütün tabi aksesuarlarınızda gecikmeyi optimize eder. Bu monitörde iki HDMI temas noktası, bir DisplayPort, üçlü USB Type-A 3.0 temas noktası, tek bir USB Type-A 2.0 temas noktası ve USB temas noktalarına şiddet karşılamak için bir USB Type-B temas noktası vardır.

Acer Predator XB32 Yukarıda bahsedilen monitörle aynı boyutta görünmesine rağmen, Predator XB32 31,5 inç boyutundadır.Destekleyen uygulamalarda azıcık daha canlı görünüm istiyorsanız, lokal 144Hz yenileme hızına ve keza HDR400’e sahiptir. Bu model 1.199 dolara satılacak. İki HDMI bağlantı noktası, bir DisplayPort, 65W PD şarjlı tek bir USB-C temas noktası ve bunları desteklemek için bir USB Type-B bağlantı noktasına sahip dört USB Type-A 3.0 temas noktası içerir.

Bunların herkes gibi görünüyor. Eğer gerçekte oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız ve görsel doğruluğu bambaşka şekillerde artırabilecek özellikler istiyorsanız, pahalı da olsa sağlam seçimler. Nitro XB23 ve Predator XB27, herkes kendilerini şimdi mevcut olanlardan ayıran birkaç fantastik özelliğe sahip teknik düzeyde en albenili olanlardır. aynı zamanda, demin bütün nitelik sayfalarına sahip değiliz ve her birinin Mayıs ayında piyasaya sürüleceği düşünüldüğünde, o zamana dek piyasada bazı rekabetçi modeller olabilir.

Comments
To Top