Haber

Acer, AMD Ryzen destekli Aspire 5 ve Aspire 7 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

Acer, AMD Ryzen destekli Aspire 5 ve Aspire 7 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

Acer’ın Aspire 5’i, satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlardan biri olarak çoğunlukla övgü almaktadır. Ama bu sene araştırmalar bölündü – halk AMD modelini Intel modelinden daha fazla sevdi. Bu yüzden şirketin, AMD’nin yepyeni Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcilerini içerecek şekilde iki Aspire modelini yenilemesinden heyecan duyuyorum.

Aspire 7, Ryzen çipini bir Nvidia GeForce GTX 1650 GPU ile eşleştirir. Bu, Aspire’ı hiçbir şekilde bir oyun dizüstü bilgisayarı yapmaz, ama hareket halindeyken hafif oyun ve medya çalışmalarına izin verir. 4,73 pound (2,15 kg) ağırlığındadır ve 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 1 TB PCIe SSD depolama ile birlikte gelebilir. Ve Wi-Fi 6’yı (802.11ax) destekler.

Acer keza Aspire 7’nin 15,6 inç FHD ekranında görüntüleme deneyimini iyileştirmek için bir yazılım sağlar. Şirkete tarafından, Acer Color Intelligence ve Acer ExaColor, “yüksek doğrulukta görseller sunmak” için gama ve doygunluğu hakiki zamanlı olarak ayarlıyor.

Bir kişi teknolojiyle dolu bir çalışma alanında oturuyor. sol elleriyle sağ elinde bir anakart tutarken. Keşke bu kişinin Acer Aspire 7’sini kullanmaktan zevk aldığı kadar her şeyi kullanmaktan hoşgörü alsaydım. Resim: Acer

Aspire 5 bütçede daha da sağlam. Aralık; Acer, amatör blog yazarlarını, fotoğrafçıları ve öğrencileri hedeflediğini söylüyor.

Aspire 5, Nvidia yongasını AMD’nin antre seviyesi Radeon RX 640 GPU’ları ile değiştiriyor (keza esas oyun dışındaki görevler için önerilmez). Keza 24 GB’a dek hafıza ve 1 TB M.2 PCIe SSD NVMe depolama ve / veya 2 TB HDD elde edebilirsiniz. 15,6 inç FHD IPS ekran, göz yorgunluğunu azaltmayı amaçlayan Acer’ın BlueLightShield teknolojisini içerir. Orta düzeydeki kardeşi gibi, bu cihaz da “süper seri data aktarımı” sunar (Acer belirtilen bir hız sağlamamasına karşın) ve çift bantlı Wi-Fi 6’yı (802.11ax) destekler.

İki ebeveyn ve küçük bir çocuk bir yatakta Acer Aspire 5'in içeriğini izliyor. Bir köpek üyelerden birini pençeliyor. Geniş ekranı ve yerinde fiyatı ile Aspire 5 çocuklar ve aileler için iyi bir tercih olabilir. Image: Acer

Her iki model de birden artı soğutma modu sunar, yani yapmakta olduğunuz göreve ve ne kadar ses duymak istediğinize bağlı olarak fan performansını özelleştirebilirsiniz. Bu, üstteki seviye oyun ve içerik oluşturma dizüstü bilgisayarlarının ortak bir özelliğidir. Bu, en engebeli işinizi yaparken fanların 7/24 patlamasını duymanıza gerek kalmadan soğutmayı artırabileceğiniz anlamına kazanç.

Her iki Aspire modeli de Mart ayında Kuzey Amerika’ya geliyor. Aspire 7 749.99 dolardan başlıyor ve Aspire 5 549.99 dolardan başlıyor. Her ikisi de Şubat ayında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da satışa sunulacak ve Aspire 5 bu ay Çin’e gelecek.

Comments
To Top