Haber

ABD’li Bir Pilotun Çektiği UFO Görüntüsü Ortaya Çıktı

ABD'li Bir Pilotun Çektiği UFO Görüntüsü Ortaya Çıktı

ara sıra gündem haline gelen UFO (Unidentified Flying Object – Tanımlanamayan Uçan Nesne) görüntülerine bir yenisi daha eklendi. Yabancı basında yer alan habere tarafından görüntüler, ABD Savunma Bakanlığı’nın UZAYLI’larla ilgili çalışmalar yapan birimine ait bir rapordan geliyor.

Görüntülerin basına sızdırıldığı raporda, 2018 yılında ABD’li bir savaş uçağı pilotunun bireysel cep telefonuyla çektiği ve tanımlanamayan bir cisme ait olan resim da yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan laf konusu fotoğrafta, Atlantik Okyanusu’nun üzerinde küp şeklinde bir obje görülüyor.

ABD’li pilotun çektiği UFO görüntüsü:

UFO

İddiaya göre laf konusu resim, F/A-18 tipi bir savaş uçağının kokpitinden çekildi. Gizemli nesnenin Atlantik üstünde 30.000 ila 35.000 fit aralarında uçtuğu ve fotoğrafın çekildiği savaş uçağından takriben 1.000 fit uzak olduğu belirtilirken, resmi gören üç ABD yetkilisi ise tanımlanamayan cismin küp biçiminde ve gümüş renginde olduğunu söyledi.

Fotoğrafı çeken pilotun Pentagon raporunda bulunan ifadesinde cismin peşine düşüp takip edilemeyecek bir hızda kaybolduğundan da bahsediliyor. öte taraftan Pentagon tarafında basında çıkan iddialar hakkında resmi bir izah etme yapılmadı.

UFO

UFO iddialarıyla sıkça gündeme gelen Pentagon, UZAYLI görüntülerini incelemek üzere geçtiğimiz dönemlerde Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu adı bahşedilen bir gözlem birimi kurmuştu. Gözlem biriminin amacı ise tanımlanamayan obje ve olayların doğasını ve kaynağını incelemek olarak belirlenmişti.

Bunun yanı sıra daha önce internette yayınlanan ve ABD Donanması kadar ‘son derece gizli’ olarak adlandırılan videolar da içerisinde alıngan veri barındırmadığı gerekçesiyle yeniden geçtiğimiz dönemlerde halka açılmıştı.

Comments
To Top