Haber

ABD’de Saldırıya Uğrayan Monolitin Gizemi Çözüldü

ABD'de Saldırıya Uğrayan Monolitin Gizemi Çözüldü

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız haberlerimizde, dağıtılmış yerlerde birbirlerinin peşi sıra ortaya çıkan monolitlerden bahsetmiştik. Önce Utah sonra da Romanya derken Kaliforniya’da da ortaya meydana çıkan monolit, insanların kafasını karıştırmıştı. Şimdiyse Kaliforniya’da ortaya meydana çıkan, ardından da saldırıya uğrayan monolitle ilgili bir gelişme yaşandı. Monoliti yerleştiren isim, olayın detaylarını anlattı.

Monolitler, tartışmalara sıkça konu olan olaylardan bir tanesine. Bir Takım kesimler, bunların sadece insanlar kadar yapıldığına inanırken bazılarıysa bu esrarengiz yapıların, uzaylılar tarafından yerleştirildiğine inanıyorlar. Diğer yerlerde yer alan monolitlerle ilgili az önce bir yorumlama yapılmadı ancak Kaliforniya’daki monolitin insan eliyle yapıldığı ve yerleştirildiği bundan böyle kesinleşmiş durumda.

Kaliforniya’daki monolit, “gerilla sanatı” için dikilmiş

Monolit

Kaliforniya’da ortaya çıkan monolotin arkasındaki isim, Wade McKenzie. Cadde sanatçısı olarak yaşamını sürdüren McKenzie, monolitlerin gündeme girmesiyle birlikte böyle bir şey yapmaya karar verdiklerini söylüyor. Üç kenarı olan yapıyı arkadaşları Travis Kenny, Randall Kenny ve Jared Riddle ile birlikte yaptıklarını söyleyen Wade McKenzie, bunun için birkaç saat uğraştıklarını belirtiyor.

Ekipteki herkesin az daha 50 yaşında olduğunu açıklayan McKenzie, saldırıya uğrayan monoliti tekrar yaptıklarını ve olduğu yere diktiklerini söylüyor. Bu süreçte 3 kilometre yol yürümek ve 400 metre tırmanmak zorunda kaldıklarını gösteren cadde sanatçısı, bu yapının ağırlığının 90 kilogram olduğunu vurguluyor. McKenzie keza kendinin keza de arkadaşlarının hala formda olduğunu söylüyor.

Comments
To Top