Haber

ABD’de Çeteler, PlayStation 5 Tırlarına Saldırılar Düzenlemeye Başladı

ABD'de Çeteler, PlayStation 5 Tırlarına Saldırılar Düzenlemeye Başladı

YENI YIL yaklaşıyor ve her yeni yıl gibi bu yeni yıl da halk sevdiklerine yeni yılın gelişini veya en azından 2020’den kurtulmayı kutlamak için sürpriz hediyeler alacaklar. görünen o ki hırsızlık çeteleri, bu alışveriş çılgınlığında vurgun yerine getirmek için eylemlerini artırmış durumdalar.

The Times göre aktarılan bilgilere göre çeteler, geçtiğimiz hafta sonu her tarafında PlayStation, TV, kozmetik ürünleri, cep telefonları gibi yükte hafif pahada ağır ürünleri araklamak için taşıma tırlarına saldırılar düzenlediler. 

Hırsızlık çeteleri, yeni yıl alışverişleri öncesi nakliye tırlarından ürün çalmaya çalışıyorlar

soygun

Tırların saatte 80 kilometre çabucak ilerliyor olmasına aldırış etmeyen çete üyeleri, birkaç araba ile onlara yaklaşarak daha da yavaşlamalarını sağlıyor. Üstünde “sunroof” sözde bir sistem bulunan başlıca vasıta ise tıra arkadan yaklaşarak üyelerin tıra girmesini ve malları araca yüklemesini sağlıyor.

Çabuk ve Öfkeli 1 filminden bir sahneyimişçesine gerçekleşen saldırılar, ABD’de yalnızca bu yıl içinde eylül ayına değin 27 kez gerçekleşmiş ve özellikle yılbaşının da yaklaşmasıyla birlikte daha da artmış durumda. 

ABD Karayolu Taşımacılığı Derneği’nin eski güvenlik yöneticisi, saldırılar ile ilgili olarak çetelerin içeriden veri alıyor olması gerektiğini, tırların ne vakit nerede olacağını bilmelerinin rastlantı olamayacağını açıklama etti. Sanıyoruz fakat Hollywood filmlerindeki aksiyon sahneleri bizlere yabancı olsa da ABD’liler için böylece da “gerçek dışı” değil. bununla birlikte aynı saldırılar daha önce Romanya’da da gerçekleşmişti ve Rumen polisi, 2012 yılında benzer bir usul kullanan hırsızlara ait bir video da paylaşmıştı.

Comments
To Top