Haber

ABD’de Bir Koronavirüs Hastası, Uçakta Fenalaşarak Hayatını Kaybetti

ABD'de Bir Koronavirüs Hastası, Uçakta Fenalaşarak Hayatını Kaybetti

United Airlines’ın ABD’nin Orlando şehrinden Los Angeles’a dışarı giden 591 sefer sayılı uçuşunda dehşet bir olay meydana geldi. Laf konusu uçuş sırasında bir gezgin, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Dahası, aynı uçuşta yer alan yolculardan bazıları, hayatını kaybeden kişinin uçak daha yerden kalkmadan önce de nefes almakta güçlük çektiğini ve titrediğini açıklama ettiler.

İHA tarafından aktarılan bilgilere kadar söz konusu koronavirüs hastasının durumu, uçak yerden kalktıktan yaklaşık bir buçuk saat sonra kötüleşmeye başladı. Kısa sürede bilinci kapanan hasta adama yolcular yürek masajı yaptı ve yolcunun durumu uçuş personeline bildirildi. Uçak, ivedi iniş için New Orleans’a yönlendirilse de hasta adam tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Koronavirüs hastası, check-in esnasında görevlilere yalan söylemiş

uçak

Hem United Airlines hem de ABD Rahatsızlık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC), hayatını kaybeden adamın koronavirüs hastası olduğunu doğruladı. bununla birlikte United Airlines’dan yapılan açıklamada hayatını kaybeden koronavirüs hastasına check-in sırasında herhangi bir semptomu olup olmadığının sorulduğu, adamın yalan söyleyerek semptomunun bulunmadığını söylediği açıklama edildi.

Hayatını kaybeden koronavirüs hastasıyla temas eden dört uçuş görevlisi, Los Angeles’a varmalarıyla birlikte yaklaşık iki hafta karantinada bulunacaklar. Uçuş Görevlileri Derneği Sözcüsü Taylor Garland, yaşanan olayın gerisinde yaptığı açıklamalarda “Sendikamız mürettebata destek sağlamaya devam ediyor. Yolcuları havayolu Covid-19 politikalarına uymaya ve hastaları evde kalmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aslına bakacak olursak yaşanan bu korkunç durum, COVID-19’un günümüzde birinci dalgaya göre niçin çok daha hızlı yayıldığını belirten müthiş bir örnek. Birinci dalgada hat safhada olan koronavirüs önlemleri, lahza itibarıyla koronavirüs hastalarının semptom göstermedikleri takdirde uçağa alınacakları seviyeye gerilemiş durumda. Dahası, bir yolcuda semptom olup olmadığı, yalnızca yolcunun sözüne güvenilerek “belirleniyor”.

Comments
To Top