Haber

ABD Kongre Binası, Trump yanlısı çete fırtınaları sırasında tahliye edildi

ABD Kongre Binası, Trump yanlısı çete fırtınaları sırasında tahliye edildi

Trump yanlısı protestocular ABD Kongre Binası’na dominant düzenleyerek 2020 seçimlerinin sonuçlarını kabul etmek için bir oylamayı etkili bir şekilde durdurdu. Capitol derhal kilit aşağı ve her iki meclisin milletvekilleri, kalabalık keza kongre odalarına keza de oy verme katlarına girdiği için tahliye edildi. Binanın güvenliğini sağlamak amacıyla kubbeye göz yaşartıcı gaz sıkıldığı bildirildi.

en düşük bir birey vuruldu (uyarı: görüntülü video) ve çok sayıda başkent polisi yaralandı. Birkaç doğaçlama patlayıcı aygıt da kurtarıldı ve mafya saldırısıyla benzer gibi görünüyor. Biri Capitol arazisinde keşfedilirken, diğeri Cumhuriyetçi Ulusal Kurul karargahında güvenli bir şekilde patlatıldı.

Senato tabanını ihlal eden protestoculardan biri, Daily Beast muhabiri Will tarafından QAnon komplosunun manâlı bir destekçisi olarak tanımlandı. Grubu yakından takip eden Sommer.

Odadalar. Biri kürsüde “Trump o seçimi kazandı!” Diye bağırıyor. Bu çılgınca pic.twitter.com/p6CXhBDSFT

— Igor Bobic (@igorbobic) 6 Ocak 2021

Odaya ateş ediyorlar. pic.twitter.com/l9owW7BAVt

— Matt Fuller (@MEPFuller) 6 Ocak 2021

Duman House Chamber göre alandan dökülüyor pic.twitter.com/zOwf5UZ0KY

— John Bresnahan (@bresreports) 6 Ocak 2021

Görünürde binaya daha pozitif polis memurunun yolda olduğu bildiriliyor. güvenliğini sağlama girişimi ve bölgenin ulusal muhafızının, Savunma Bakanlığı’nın takviye taleplerini engellediğine dair daha önceki haberlerden daha sonra etkinleştirildiği bildirildi.

Protestocular başlangıçta bu hafta, Seçim Kurulunu kabul etmek için uzun bir protesto gösterisi için toplandılar. 2020 başkanlık seçimi çetelesi. Başkan Donald Trump bugün erken saatlerde mitingde konuştu ve katılımcıları kongre duruşmalarına direnmeye özendirme etti.

“Bugün burada hepimiz seçim zaferimizin cesaretlendirilmiş radikal sol Demokratlar göre çalındığını görmek istemiyoruz, yaptıkları da bu. Trump kalabalığa söyledi. “Yaptıkları ve yaptıkları bu. Katiyen pes etmeyeceğiz, katiyen kabul etmeyeceğiz. ”

Protestocular Kongre Binası’na hakim düzenledikten sonradan, Trump daha uzlaştırıcı bir mesaj attı:” Lütfen Kongre Binası Polisi ve Güvenlik Teşkilatımızı destekleyin. Onlar gerçekten Ülkemizin yanındalar. Huzurlu kalın! ”

Durum, siyasi çıkarımlarının yanı sıra, afet niteliğinde ve kongre güvenliğinde eşi görünmeyen bir ihlali temsil ediyor. Tipik olarak, ABD Kongre Binası ziyaretçileri, Capitol Polisi kadar silahlar ve diğer potansiyel olarak tehlikeli malzemeler için ayrıntılı bir şekilde taranır. Güvenlikteki deformasyon, protestocuların hiçbirinin böyle bir taramadan geçmediği anlamına geliyor ve herhangi birinin silahlı olup olmadığı emin değil.

DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, bu gece 18: 00’den Perşembe sabah 6’ya dek şehir genelinde sokağa çıkma yasağı bildiri etti.

Gelişiyor …

Comments
To Top