Haber

ABD hükümeti, Tesla’nın ani hızlanmalarının kullanıcı hatası olduğunu söylüyor

ABD hükümeti, Tesla’nın ani hızlanmalarının kullanıcı hatası olduğunu söylüyor

Milli Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, bazı Tesla araçlarının hızlandığına dair bir yıl süren incelemesini, bütün bir soruşturma açmak için tatmin edici kanıt olmadığını söyleyerek sona erdirdi. NHTSA, bu “umulmadık ani hızlanma” olgusuyla ilgili 246 şikayet alırken, ajans, gözden geçirilmesi gereken verilerin olduğu her durumda sorunun nedeninin “pedal yanlış kullanım” olduğunu söylüyor – başka bir deyişle kullanıcı hatası.

Ajans Cuma günü yayınlanan bir özette, “Gaz pedalı tertibatlarında, motor denetleme sistemlerinde veya fren sistemlerinde kayıtlı olaylardan herhangi birine katkıda bulunan herhangi bir arıza kanıtı yok” dedi. “Pedalın hatalı başvuru olasılığının artmasına katkıda bulunan bir tasarım faktörüne dair hiçbir delil değil. Laf konusu araçlarda SUA’nın potansiyel bir elektronik nedeni ile ilgili kuram, sistem tasarımı ve jurnal verileriyle ilgili yanlış varsayımlara dayanmaktadır. “

Iddiaya Göre” ani gözden düşmüş hızlanma “iddiaları Tesla’yı yıllardır zorlamaktadır. Şirket, güya toplu dava davasının çoğunu 2018’de çözdü. NHTSA, otomobillerin “kara kutu” durum veri kaydedicilerinden ve Tesla’nın kendisinden kaza verilerini ve videoları topladığını söylüyor. 246 olgu bildirilirken, ajans veri topladığı vaka miktarını belirtmedi. Sorunun Tesla’nın ürün yelpazesindeki yaklaşık 662.000 aracı etkilediği düşünülüyordu.

Gelişiyor …

Comments
To Top