Haber

A101, Dünya Genelinde Instagram’da En Çok Beğenilen İkinci Perakende Markası Oldu

A101, Dünya Genelinde Instagram'da En Çok Beğenilen İkinci Perakende Markası Oldu

Ülkemizin tüm illerinde 10.000’den fazla mağazası yer alan ve takriben iki yıl önce online mağazasını da hizmete sunarak dijitale uyumlanma sürecini hızlandıran perakende zinciri A101, dünyanın Instagram’da en fazla takdire değer ikinci perakende hesabı oldu. 

Dünya çapında etkinlik gösteren ve dünya devi markalar ile çalışan bir sosyal ağ pazarlama şirketi olan Social Bakers’ın 1 Ocak – 19 Kasım 2020 tarihleri arasını kapsayan verilerine göre A101, dünya çapında Instagram’da en çok beğenilen perakende hesapları arasında ikinci sıraya yerleşti. A101 bununla beraber 2020 yılında sosyal medya yönetimi ile ‘Social Media Awards Turkey’ Zincir Marketler Kategorisi’nde altın ödülün de sahibi olmuştu.

A101 Instagram

A101’in ikinci sıraya yerleştiği bu kategoride ilk beşte yer alan diğer markalar arasında 28 ülkede faaliyet gösteren bir Amerikan spor giyim ve kundura perakendecisi olan Foot Locker, dünyaca meşhur Fransız kişisel bakım ve çekicilik ürünleri perakendecisi Sephora ve tekrar bir Amerikan markası olan Urban Outfitters bulunuyor. 

Instagram’da 9 milyona yakında olacak olan takipçi sayısı:

A101 şubeleri

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç, markanın sosyal medyada yakaladığı bu başarıya ilişkin “En başından beri sosyal ağ bizim için müşterilerimize kulak verdiğimiz ve onlarla ilişki kurduğumuz bir mecra. En fazla beğenilen marka edinmek ise her şeyden önce müşterilerimizle kurduğumuz güven ilişkisinin dijitaldeki yansıması. Dünya çapındaki dev markaları geride bırakarak bu başarıyı olmak ise ayrıca gurur verici” biçiminde konuştu ve markanın sosyal medya yönetimine bakışına değindi.

A101’in ürünlerine ve kampanyalarına karşın paylaşımlar yaptığı Instagram hesabında şu lahza için 8,7 milyon takipçisi bulunuyor. Bu yüksek rakamla marka aynı zamanda dünyanın en fazla peşine düşüp takip edilen marketi olma unvanına da sahip.

Comments
To Top