Haber

9 Kere Leyla Filminin Yönetmeninden Sosyal Medyadaki Yoğun Eleştirilere Cevap

9 Kere Leyla Filminin Yönetmeninden Sosyal Medyadaki Yoğun Eleştirilere Cevap

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi film platformu Netflix, 4 Aralık’ta yeni bir Türk filmini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu film, öyle fazla kişinin bildiği üzere “9 Kere Leyla”ydı. Sosyal medyayı sallayan, televizyonlarda reklamları yapılan film, beklentileri o kadar karşılamamışa benziyor. sosyal medya, 9 Defa Leyla’ya yönelik eleştirilerle doldu taştı. Hal böyle olunca da yönetmen Ezel Akay, gelen eleştirilere karşısında bazı açıklamalarda bulundu.

Aslına bakacak olursak bu film, Netflix’e özel bir içerik değildi. Ama pandemi koşulları, 9 Defa Leyla’nın dijital platformlara aktarılmasını gerekli kıldı. Hem film, Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu gibi Türk seyircilerin sevdiği isimlerin buluştuğu bir yapımdı. Tüm bunlara karşın film, gerek meşhur isimlerce lüzum sosyal ağ kullanıcıları kadar fazla ağır bir şekilde eleştirildi. Akay’sa yaptığı açıklamalarda, eleştirilerin büyük adaletsizlik olduğunu söyledi.

9 Defa Leyla’ya gelen bazı yorumlar şöyleydi

9 Kere Leyla

“Filmi izledikten sonra şunu düşündüm; ayrı olarak çok iyi malzemeler seçmiş olmamız ortaya çok iyi bir yemek yemek çıkacağı anlamına gelmeyebilir. üstelik bunları bir araya getirecek hoş bir yemek yemek tarifine ihtiyacımız olabilir.”

“9 Defa Leyla, hayatımdan yarım saat çaldın, geri ver!”

“Bu filmde Demet Akbağ ve Haluk Bilginer oynamayı nasıl kabul etmiş? Muhakkak bir yere gelmiş oyuncuların oynayacakları filmde birazcık kalite kriterini aramaması acayip geliyor. Banal kötüydü.”

“Bir Christoph Waltz’ın ‘Django’ filminde sırtladığı muhteşem karakteri düşünüyorum, üstelik Haluk Bilginer’in “9 Kere Leyla”daki Adem karakterini… Waltz ve Bilginer’in yetenekleri birbirine çok yakın oysa bizimkine kaliteli meslek maalesef gelmiyor. Üzülmemek elde değil.”

“Başladığım tüm film ve dizileri yanımdakiler beğenmeyip, bıraksa bile ben ısrarla izler bitiririm. Bunu bitiremedim. Böyle bir kadroya, böyle bir film. Niçin?” (Özlem Sabancı)

Ezel Akay, filme karşın eleştirileri, bir seyircinin mesajıyla yanıtlamış oldu

Ezel Akay

Comments
To Top