Haber

8 Yıl Sonra Yeniden: Tavansız Lamborghini Aventador SC20 Tanıtıldı

8 Yıl Sonra Yeniden: Tavansız Lamborghini Aventador SC20 Tanıtıldı

İtalyan süper araba üreticisi Lamborghini, bilhassa 2011 yılından beri piyasaya sürülen ya da konsept tasarım olarak tanıtılan Aventador modelleriyle biliniyor. Murciélago modelinin halefi olarak 2011 yılında piyasaya sürülen Lamborghini Aventador, çıktığı günden beri birçok türeviyle gözleri kamaştıran güzelliğini otomobil tutkunlarına gösteriyordu.

2012 yılında şirket Lamborghini Aventador J adında bir model tanıtmıştı. Bu modelin tavanı yoktu ve Lamborghini hayranlarının yaklaşık olarak hepsi için yalnızca bir hayaldi zira araçtan yalnızca bir adet üretildi. Tavansız olması nedeniyle kimi kadar istenmeyen ve eleştirilen, kimi tarafındansa fazlasıyla hayranlık uyandıran Lamborghini J’nin gerisinde yollara çıkacak tavansız bir Lamborghini Aventador modeli tanıtılmamıştı, ta ancak bugüne dek.

Lamborghini Aventador SC20 trafiğe çıkabilecek:

Lamborghini Aventador SC20

8 sene sonradan başta yollara çıkacak tavansız bir Aventador modeli tanıtıldı. Squadra Corse departmanı tarafından tasarlanan Lamborghini Aventador SC20 hem gözleri kamaştıran tasarımı ayrıca de korkunç derecede güçlü hissettirecek performansı ile birlikte bugün görücüye çıktı. Tekrar çoğu kişi kadar yalnızca düş olarak kalacak olan Lamborghini Aventador SC20, yalnızca bir adet üretilecek. Aracı alan birey fazlasıyla şanslı sayılabilir zira araba trafiğe çıkabilecek.

Dış mekanına göz attığımızda Lamborghini Aventador SC20, Aventador ismine yakışan sportif ve kavgacı görüntüsünü daha üstteki seviyelere çeken modifikasyonlara sahip. İç mekânda ise fazlasıyla Alcantara araç gereç görüyoruz. Koltuklarda da dahil olmak üzere jant, arkadaki kanat, tampon ve difüzör çevresinde de araca fazlasıyla yakışan mavi teferruat görüyoruz.

Lamborghini Aventador SC20 arka

Elbette Aventador isminin geçtiği yerde performanstan bahsetmemek olmaz. Gücünü 6,5 litrelik atmosferik V12 motordan alacak olan Lamborghini Aventador SC20, 770 beygir gücüne ve 720 Nm torka sahip olacak. Lamborghini Aventador serisinin en hızlı modellerinden biri olan SVJ ile hemen hemen aynı olan bu değerlere bakıldığında Lamborghini Aventador SC20 fazlasıyla kuvvetli olacak gibi duruyor. Aracın fiyatı hakkında hemen şimdi bir data bulunmuyor.

Comments
To Top