Haber

8 Yaşındaki Bir Çocuk, E-Spor Takımıyla 33 Bin Dolar Bonuslu Bir Anlaşma İmzaladı

8 Yaşındaki Bir Çocuk, E-Spor Takımıyla 33 Bin Dolar Bonuslu Bir Anlaşma İmzaladı

Oyun dünyasının gelişimiyle e-spor da son yıllarda mükemmel bir çoğalma yaşadı. Bu artış keza oyuncuların hem de oyunların çeşitliliğine yansıdı. Tabii sektörde bir oyuncuya ya da takıma bahşedilen ödüllerin de miktarının artmasıyla e-spor dünyasındaki rekabet en üstteki düzeye ulaştı.

Bugünse bu dünyaya katılmayı başaran 8 yaşındaki bir çocuktan bahsedeceğiz. Joseph Deen isimli bu çocuk, tüm potansiyel rakiplerinin önüne geçerek e-spor takımı Team 33’ün yeni ekip üyesi oldu. 33 Gosu takma ismiyle bilinen Joseph Deen, Team 33’le anlaşması karşılığında da oldukça iyi düzeyde para kazandı.

Süper bir bilgisayar ve 33.000 dolar bonus verildi:

8 yaşında espor takımı

Team 33, 8 yaşındaki Joseph Deen’e anlaşma bonusu olarak 5.000 doların üstünde değere sahip bir bilgisayar kurulumu ve 33.000 dolar para verdi. Joseph Deen, yaptığı açıklamada “Hayallerim gerçeğe döndü!” ifadesini kullandı ve daha önce öyle çok takımın yaşından dolayı kendisini ciddiye almadığını, Team 33’ünse kendisini Fortnite oynarken incelediğini belirtti.

Joseph Deen’in Team 33’le tanışıklığıysa bundan 2 yıl öncesine, yani Joseph 6 yaşında olduğu zamana uzanıyor. E-spor takımı, son 2 sene baştan başa Joseph’in hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ona Fortnite eğitimi veriyordu. Joseph, Team 33’e katılmakla birlikte dünyanın en genç profesyonel oyuncuları arasına katıldı.

Fakat Joseph Deen, bu arenada en genç oyuncu olmayı başaramadı. Çevrimiçi ortamda Lil Poison ismiyle bilinen Victor De Leon III, resmi Halo turnuvalarına dört yaşında katılmış ve herkesin dikkatini çekmişti. gerçi Deen, profesyonel bir e-spor takımıyla uzlaşma imzalayan en genç oyuncu oldu.

Comments
To Top