Haber

8. Ulusal Biyomühendislik Öğrenci Kongresi, 14-15 Kasım’da Online Olarak Gerçekleştirilecek

8. Ulusal Biyomühendislik Öğrenci Kongresi, 14-15 Kasım'da Online Olarak Gerçekleştirilecek

Biyomühendislik ekosisteminin güçlenmesine katkı sağlamayı ve biyomühendisliğin çoklu disiplin yapısına uygun olarak farklı alanlardan öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan 8. Milli Biyomühendislik Öğrenci Kongresi’nin ilk olarak geçtiğimiz nisan ayında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Davet Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Ama bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, etkinliğin keza tarihinin ayrıca de yapısının değişmesine neden oldu.

Yüksek öğrenimin her seviyesinden öğrencileri, biyomühendislik ve ilişkili alanlardan firmaların ile akademisyenleri bir araya getirecek olan kongre, biyomühendisliğin aktüel çalışma alanlarının ve biyomühendislik uygulamalarının yüksekokul ve sanayide gitgide artarak gelişen öneminin tartışılmasını hedefliyor.

biyomühendislik kongresi

14-15 Kasım tarihlerinde, aralıksız COVID-19 tedbirleri nedeniyle Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek olan 8. Milli Biyomühendislik Öğrenci Kongresi hakkında daha fazla veri elde etmek için bioensc.com web sitesini ziyaret edebilir ya da İYTE Biyomühendislik Topluluğu Instagram hesabını peşine düşüp takip edebilirsiniz.

Comments
To Top