Haber

4K Video Çekebilen Drone DJI Mini 2, Can Yakacak Fiyatıyla Duyuruldu

4K Video Çekebilen Drone DJI Mini 2, Can Yakacak Fiyatıyla Duyuruldu

Sektörün en popüler drone üreticilerinden bir tanesi olan DJI, düzenlediği bir etkinlikte “Mini 2” isimli yeni bir drone duyurdu. Şirket, geçtiğimiz sene dünyanın en hafif drone’u olarak karşımıza çıkan Küçük’yi geliştirerek, bu yeni modeli oluşturdu. Benzersiz özelliklere sahip olan drone, hafif yapısı ve minimalist boyutlarıyla da lisans olmaksızın kullanılabiliyor. Fakat Mini 2, ne eyvah ki can yakacak türden bir fiyat etiketine sahip.

DJI Mini 2, yalnızca 249 gram ağırlığında bir ürün. Ayrıca geliştirici takım, Mini 2’de “OcuSync 2” olarak isimlendirdiği bir kablosuz bağlantı teknolojisi kullanıyor. Bu temas, geleneksel Wi-Fi bağlantılarına kıyasla 2,5 kat daha stabil bir temas sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, video kayıtları veya akışlar sunarken, Wi-Fi sorunlarıyla karşılaşmıyorlar.

DJI Ufak 2 işte böyle görünüyor

DJI Mini 2

DJI Küçük 2’nin en manâlı özelliği, kamerası. Geliştirici ekip, bu drone’un maksimum video çözünürlüğünü 4K 30 fps olarak açıkladı. Oysa 30 fps’i yetkisiz bulan tüketiciler, 1080p 60 fps çekimler gerçekleştirebiliyorlar. Hem kullanıcılar, Mini 2’yle bundan böyle JPG yok, RAW uzantılı çiğ fotoğraflar da çekebiliyorlar.

DJI’ın yeni drone modeli, saatte 60 kilometre sürat yapabiliyor. Kullanıcılar, Ufak 2’yi 31 dakika baştan başa kesintisiz olarak uçurabiliyorlar. Hem şirkete kadar Ufak 2, saatte 40 kilometreye kadar esen rüzgara karşı da dirençli.

DJI Mini 2

DJI’ın yaptığı açıklamalara göre Küçük 2, kısa bir zaman önce piyasaya sürülen Mavic Air 2‘yle aynı kumandaya sahip. Ama Ufak 2, Mavic Air 2 dek detaylı sensörlere sahip değil. Haliyle bu durum, Mini 2’nin kumandasındaki bazı tuşların işlevsiz olacağı anlamına geliyor. 

DJI ekibi, yeni drone modelini iki öbür paket halinde tüketicilerin karşısına çıkardı. Bu paketlerden ilki, drone ve aksesuarlara ilave olarak tek bir pil içeriyor. Tüketiciler, bu pakete 449 dolar (takriben 3,800 TL + vergiler) karşılığında sahip olabiliyorlar. Ama şirket, üç bataryası olan ikinci paketle kullanıcılara daha pozitif uçuş imkanı sunuyor. Tüketiciler bu ikinci pakete ise 599 dolar (yaklaşık 5,075 TL + vergiler) karşılığında sahip olabiliyorlar.

Comments
To Top