Haber

46 Milyon Takipçili TikTok Fenomeninin Hesabı Güvenlik Amacıyla Askıya Alındı

46 Milyon Takipçili TikTok Fenomeninin Hesabı Güvenlik Amacıyla Askıya Alındı

Son zamanların en popüler sosyal medya platformu olan TikTok için ürettiği videolarla belli Amerikalı fenomen Dixie D’Amelio’nun TikTok hesabı bilgisayar korsanlarının eline geçti. Olayın fark edilmesinin arkasında birkaç saat içerisinde askıya alınan hesabın 46,2 milyon takipçisi bulunuyordu.

Platformun en belli yüzlerinden biri olan Dixie’nin hesabının ele geçirilmesi, çeşitli sosyal medya platformlarında da akustik buldu. Öyle oysa birçok kullanıcı, 19 yaşındaki fenomenin hesabından yetkisiz şekilde paylaşılan videoları kayıt altına alarak farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerde paylaştı.

Dixie D’Amelio’nun hesabından yapılan paylaşımlar: 

Paylaşılan ekran görüntüleri ve videolara göre hesabı ele geçiren genç, D’Amelio’nun hesabından ekrana silah doğrulttuğu bir video paylaştı. Hesaptan paylaşılan bir diğer videoda geçtiğimiz yılın sonlarında Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin hesabına erişim sağlamasıyla ünlü olan hacker grubu The Chuckling Squad’dan bahsedildi. Daha sonrasında hesaptan canlı yayın başlatan bilgisayar korsanı, canlı yayında bilinmeyen bir kullanıcı olan ‘Joe’ namına da atıfta bulundu.

Aktarılanlara göre Dixie’nin hesabı devre dışı bırakıldıktan kısa bir zaman daha sonra babası Marc D’Amelio’nun hesabı da ele geçirildi. 8,8 milyon takipçisi yer alan babanın hesabından da aynı paylaşımlar yapıldı. Bilgisayar korsanları, bir sonraki adımda Dixie’nin kardeşi ve bununla birlikte TikTok’un 100 milyon takipçiye ulaşan ilk kullanıcısı olan Charli D’Amelio’nun hesabını gaye aldıklarını iddia etse de hesabın hâlâ kullanımda olduğu görülebiliyor.

TikTok Room, Dixie D’Amelio’nun hesabını ele geçiren gençle konuştuğu ve hesabını geri istediğini bildiren bazı ekran görüntüleri de yayınladı. Paylaşılan ekran görüntüsünde Dixie’nin hesabını ele geçiren kişiye “Selam dostum. Hesabımı geri alabilir miyim?” dediği görülüyor.

Comments
To Top