Haber

2020’nin Üçüncü Çeyreğinde Dünyanın En Çok Satan Telefonları Açıklandı

2020'nin Üçüncü Çeyreğinde Dünyanın En Çok Satan Telefonları Açıklandı

Yayınladığı verilerle son günlerde haberlerimize sık sık konu olmayı başaran pazar istatistik araştırma şirketi Canalys, zeki telefon sektörüyle ilgili son verilerini açıkladı. Şirket tarafından yapılan direktifler, tüketicilerin temmuz, ağustos ve eylül ayını kapsayan üçüncü çeyrekte en çok hangi zeki telefonları satın aldıklarını gözler önüne seriyor. 

Canalsy tarafından paylaşılan verilere kadar 2020 yılının üçüncü çeyreğinin kralı, ABD merkezli teknoloji devi Apple oldu. Çünkü şirket, çeyrek periyodun ilk iki sırasını aniden kaptı. Bu bağlamda tüketiciler, geçtiğimiz aylarda en çok iPhone 11 ve iPhone SE satın aldılar. Açıklanan verilere tarafından iPhone 11’in satmak miktarı 16 milyon, iPhone SE’nin satmak miktarı ise 10 milyonun biraz üstünde olacak şekilde kayıtlara geçti.

İşte üçüncü çeyrekte en çok satan 10 akıllı telefon

En çok satan telefonlar

Açıklanan verilere tarafından üçüncü çeyreğin en fazla satan üçüncü telefonu, Samsung’un fiyat performans modellerinden Galaxy A21s oldu. Ayrıca bu modeli de Samsung’un Galaxy A11 ve Galaxy A51 modelleri takip etti. Listenin altıncı esnasında ise Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin desteklediği Redmi karşımıza çıktı. Şirketin Note 9 modelini ise Redmi 9 peşine düşüp takip ederken, Galaxy A31 sekizinci sırada, Redmi 9A dokuzuncu sırada ve Galaxy A01 Core’sa onuncu sırada bizleri karşılıyor.

Verileri yorumlamak icabında Android göstermek isteyen tüketicilerin, amiral gemisi telefonlardan ziyade bütçe dostu modellere yöneldiklerini söyleyebiliriz. iOS kullanmak isteyen tüketicilerse şirketin o aylar için en yeni modellerini tercih etmiş durumdalar. sırası gelmişken, açıklanan verilerde iPhone 12 ailesiyle Galaxy Note20 serisinin olmadığını spesifize etmek lüzum. Fiilen Samsung, son amiral gemisi telefonunu ağustos ayında duyurdu fakat üçüncü çeyrekteki birkaç günlük süreçte, bu modelin zirveye gelmesini zaten bekleyemezdik. Sektördeki rekabet, dördüncü çeyrekte kendini daha iyi gösterecek gibi görünüyor.

Comments
To Top