Haber

2020’nin Trendlerini Harika Şekilde Özetleyen Hayran Yapımı “Twitch Rewind” Videosu

2020'nin Trendlerini Harika Şekilde Özetleyen Hayran Yapımı "Twitch Rewind" Videosu

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, her yılın sonunda “YouTube Rewind” adında, sona ermekte olan yılın özeti özelliğinde bir video paylaşıyor. Eğer daha önce izlemediyseniz Türk YouTuber’ların da yer aldığı YouTube Rewind 2019 videosuna buradan, YouTube Rewind 2018 videosuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en büyük çevrimiçi naklen yayın servislerinden biri olan Twitch’in ise YouTube Rewind sanki bir içeriği bulunmuyor. Ama MTee adlı YouTube kanalı, bu eksikliği onarmak için kendi oluşturmuş olduğu Twitch Rewind 2020 adlı videoyu paylaştı ve kısa sürede beğeni topladı. 

twitch

MTee’nin “Twitch Rewind” videosu çoğunlukla sene içinde Twitch ve yayıncılarıyla ilgili kritik olayları ve platformda dönem dönem popüler ayla gelen içerikleri eğlenceli bir şekilde sıralıyor. Bu sayede 2020’de Twitch’deri ayrılan yayıncılardan kanal adını değiştiren büyük yayıncılara kadar önemli sayılabilecek büyük gelişmeleri görüyorsunuz.

Söylediğimiz gibi Twitch Rewind 2020, bu sene canlı yayın platformunu kasıp kavuran oyunları da gün yüzüne çıkarıyor. Platformun vazgeçilmezleri aralarında yer alan MOBA ve MMO RPG oyunlarının yanı sıra Among Akıl ve Fall Guys, 2020’de platforma damgasını vuran oyunlar olarak öne çıkıyor. MTee, videonun keza içinde ayrıca de açıklamasında telif hakları nedeniyle yayıncıların istedikleri müzikleri çalmasını yasaklayan DMCA’veya göndermede bulunuyor.

Twitch Rewind 2020 videosu

Comments
To Top