Haber

2020’nin En Anlamlı Challenge’ı: SMA Hastası Bebekler İçin Canlı ‘Bağış Yayını’ Gerçekleştirilecek

2020'nin En Anlamlı Challenge'ı: SMA Hastası Bebekler İçin Canlı 'Bağış Yayını' Gerçekleştirilecek

YouTube’da kişisel gelişim ve genel kültürden web tasarımı ve program eğitimlerine dek geniş bir yelpazede takipçilerine hitap eden Haluk Tatar, geçtiğimiz günlerde YouTube’da anlamlı bir hareket için çağrıda bulundu. Haluk Tatar, ‘#MademEvdeyiz1HayatKurtaralım‘ etiketiyle SMA hastası bebeklere yardım etmek ve farkındalık yaratmak için tüm internet ünlülerine meydan okudu.

Haluk Tatar, yüklediği videoda SMA hastası bebekler için ailelere doğrudan doğruya bağış yapılacak bir naklen yayın yapacak. Bugün 11.00’da başlayacak canlı yayında bazı ünlü isimlerle sohbet edecek. Yayını izleyen kişiler bir yandan bu sohbeti izlerken bir yanlamasına da ailelere bağış yapabilecek.

Bütün internet fenomenlerine çağrı:

Haluk Tatar’ın oluşturacağı naklen yayın yalnızca bir bebek için yeterli miktarda paranın toplanmasını sağlayabilecek. Dolayısıyla Haluk Tatar, bütün YouTuber’lara, sosyal ağ fenomenlerine ve ünlülere bu oluşuma yardım vermeleri için çağrıda bulundu. Tatar, YouTube’da da yeni bir ‘challenge’ başlattı.

Haluk Tatar’ın bugün başlatacağı challenge, bu hafta sonu kimin daha artı bağış toplayabileceği üzerine olacak. Tatar, ünlü isimlerin kendi kanallarında bir bebeği sahiplenmesini istedi ve bugün bir canlı yayın maratonu yapılmasını istediğini belirtti. Haluk Tatar’ın kendi yayını saat 15.00’da sona erecek.

SMA hastalığı nedir?

sma

Açılımı Spinal Musküler Atrofi olan SMA hastalığı, omurilikte bulunan motor asap hücrelerinin kaybına yol açarak vücutta karşılıklı güçsüzlüğe, kaslarda ilerleyici bir güçsüzlüğe ve adale kaybına yol açıyor. İstemli kasların devir yapamaz ülkü geldiği bu rahatsızlık, ahali arasında ‘gevşek bebek sendromu‘ olarak da biliniyor. Rahatsızlık, ülkemizde her 6.000 doğumda bir görülüyor.

SMA hastalığının tedavisi için gereken ilacı almaksa dünya üzerinde çoğu kişi için fazlasıyla imkânsız. Zira geliştirilen ilaçların belirlenen fiyatları ABD’de 2 milyon dolara, ülkemizdeyse on milyonlarca TL’ye kadar ulaşabiliyor. Bu da SMA hastalığını günümüzün en çaresiz hastalıklarından birisi yapıyor.

canlı yayın başladığında bağlantıyı altında paylaşacağız:

Comments
To Top