Haber

2020’de En Çok Kazanan 10 YouTube Kanalı Belli Oldu

2020'de En Çok Kazanan 10 YouTube Kanalı Belli Oldu

YouTube, zaman içinde geçirdiği şahane değişim ile takvimler 2020’nin son günlerini gösterirken bundan böyle sosyal medyanın en fazla kazandıran platformu haline gelmiş durumda. Bilhassa geçtiğimiz beş yıl içinde gitgide artarak popülerleşen YouTuber’lık ile birlikte önemli kazançların kaynağı olan YouTube’da 2020’de de dudak uçuklatan gelirler elde edildi. 

Forbes, her sene olduğu gibi bu sene de YouTube’dan en fazla para şampiyon isimleri açıkladı. Kazanılan rakamların büyüklüğünü düş edebilmeniz için listenin tamamını paylaşmadan önce minik bir tüyo verelim; listenin 10. esnasında bulunan isim, 2020’de YouTube’dan 15 milyon dolar kazanmış.

Listenin ilk sırasında 3 yıldır aynı isim var:

Ryan Kaji

YouTube’un en çok şampiyon ismi 2018, 2019 ve 2020 yıllarında değişmedi ve bu isim demin 9 yaşında bir çocuk. Ryan’s World isimli kanalında çocuklara yönelik oyun videoları, vloglar ve kutu açma videoları paylaşan Ryan Kaji’nin 27,6 milyon abonesi var. Videoları milyarlarca kez izlenen Ryan Kaji’nin 2020’de platformdan elde ettiği kazanç ise 29,5 milyon dolar yani yaklaşık olarak 225 milyon TL. 

Listenin ikinci ve üçüncü esnasında ise MrBeast ve Dude Perfect kanalları yer alıyor. Bu iki kanalın 2020’de YouTube’dan elde ettiği kazanç sırasıyla 24 milyon dolar ve 23 milyon dolar. Listenin son esnasında bulunan Jeffree Star ise 2020’de listeye yeni antre yapan bir ad ve toplamda 15 milyon dolar kazanmış. 

Tüm bu kanalların popülariteleri nedeniyle meslek ortaklıkları ve Instagram sanki platformlar üzerinden aldıkları reklamları da düşününce, gelirlerinin çok daha pozitif olduğunu söylemek muhtemel. 

Listenin tamamına incelemek isterseniz:

2020'de YouTube'dan en çok kazananlar

Comments
To Top