Haber

2020 Yılının En Popüler YouTube Videoları Açıklandı

2020 Yılının En Popüler YouTube Videoları Açıklandı

Aralık ayına girmemizle birlikte bir yılı daha gerimizde bırakmamıza ramak kaldı. Hiç kimsenin beklemediği veya düş etmediği bir gerçekliği bize sunan 2020 yılı da bitirmek üzere. Yeni bir yıla girmeye yaklaşırken internet dünyası, bu yılki verilerini açıklamaya başladı.

Verilerini açıklayan platformlardan birisi de YouTube oldu. En çok kullanılan video paylaşım platformu, 2020 yılının en popüler videolarını açıkladı. En popüler videolar geçtiğimiz yılların tersine oldukça öbür duyguları yaşatan videolardı. Gelin, 2020 yılının en popüler 10 videosuna bakalım:

2020 yılının en popüler 10 videosu:

8:46 – Dave Chappelle (Netflix is a Joke)

Takriben yarım saatlik uzunluğa sahip olan bu konuşmada gösterisinde Dave Chappelle, ABD’deki polis şiddetine ve ırkçılığa karşısında tepkilerini dile getiriyor.

Building the Perfect Squirrel Proof Bird Feeder (Mark Rober)

Tek sorunu kuş yemi çalan sincaplar olan Mark Rober, çözümü sincapları engelleyecek bir yem cihazında buldu. 21 dakikalık video 50 milyon kere izlendi.

First Debate Cold Open (Saturday Night Live)

ABD’deki başkanlık münazaraları bir anlamda unutulmayacak sahnelere sahipti. 13 dakikalık bu videoda Saturday Night Live, münazaranın absürtlüğünü ortaya çıkarıyor.

We Broke Up (jeffreestar)

Makyaj videolarıyla ünlenen jeffreestar’ın uzun zamandır erkek arkadaşı olan Nathan Schwandt’tan ayrıldığını anlattığı bu video, 2020’nin en popüler videolarından birisiydi.

I Bought The World’s Largest Firework ($600.000) (MrBeast)

Popüler YouTuber MrBeast, 56 milyon kere izlenen bu videosunda dünyanın en büyük havai fişeğini satın alıyordu.

I’m Coming Out (NikkieTutorials)

Hollandalı makyaj sanatçısı NikkieTutorials, yüklediği bu videosunda transseksüel olduğunu bütün dünyayla paylaştı.

Minecraft Speedrunner VS 3 Hunters GRAND FINALE (Dream)

El çabukluğuyla meşhur Minecraft oyuncusu Dream, 41 videoluk bu videoda 3 kişiden kaçmaya çalıştığı serinin finalini yapıyor.

Ricky Gervais’ Monologue – 2020 Golden Globes (NBC)

Bu yılki Golden Globes ödüllerinde komedyen Ricky Gervais yaptığı konuşmayla damga vurmuştu. Gervais, konuşmasında bütün sektöre söz atıyordu.

Quarantine Stereotypes (Dude Perfect)

41 milyon izlenmeye sahip bu videoda Dude Perfect ekibi, salgına adapte olma şekillerini eğlenceli bir şekilde yansıtıyordu.

Some Good News with John Krasinski Ep. 1 (SomeGoodNews)

2020’de yaşanan bütün olumsuzlukların ardındaki oyuncu ve yönetmen John Krasinski, dünyadaki olumlu gelişmeleri aktardığı bir video serisi başlatmıştı. Bu video da o serinini birincil videosuydu.

Comments
To Top