Haber

2020 Yılının En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulamaları Açıklandı

2020 Yılının En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulamaları Açıklandı

2020 yılını yavaş yavaş geride bırakmaya yaklaşırken mobil dünyanın 2020 yılındaki verileri de ortaya çıkmaya başladı. Az Daha bütün yılı evlerimizde geçirmemiz, mobil uygulamaların ve özellikle sosyal ağ uygulamalarının kullanımını epey artırdı. 2020 yılında maksimum indirilen sosyal ağ uygulamaları da muhakkak oldu.

Her yıl azami indirilen uygulamaları ifade eden Apptopia’nın paylaştığı veriler, bu sene en fazla indirilen sosyal ağ uygulamalarını da gösterdi. Ocak 2020 – Kasım 2020 dönemini kapsayan verilerle oluşturulan listede zirvedeki uygulama hiç kimseyi şaşırtmadı. 2020 yılının en fazla indirilen sosyal medya uygulaması TikTok oldu.

2020’nin maksimum indirilen sosyal ağ uygulamaları:

en çok indirilen uygulamalar

TikTok, bu dönemde toplamda 82 milyon kez indirildi. Bu sayı TikTok’u bariz bir farkla zirveye oturtmaya yetti. TikTok, 2020 yılında ABD Başkanı Donald Trump’la yaşadığı sıkıntılara karşın milyonlarca kullanıcı kadar indirildi. TikTok’u takip eden ikinci en fazla indirilen sosyal ağ uygulamasıysa Instagram oldu.

Instagram, bu sene içinde toplamda 57,5 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Facebook bünyesindeki başvuru formu bu sene öyle çok yeni özellik kazanmıştı. Bu özelliklerden birisi Instagram ve Facebook mesajlarının bir araya gelmesiydi. aynı zamanda IGTV’deki video uzunluğu sınırlaması 4 saate yükseltilmişti.

sosyal medya uygulamaları

TikTok ve Instagram’ı takip eden sosyal medya uygulamalarıysa 43 milyon indirmeyle Snapchat, 42 milyonla Facebook ve 25 milyonla Twitter biçiminde listelendi. Apptopia’nın paylaştığı veriler yalnızca sosyal medya uygulamaları hakkında değil, 2020’de gereklilik sonucunda milyonlarca birey tarafından indirilen video konferans uygulamaları hakkında da veri veriyordu.

Grafiğe göre 2020 yılının en çok indirilen video konferans uygulaması yine şaşırtmayacak bir şekilde Zoom oldu. 73 milyon kullanıcı göre indirilen Zoom’u 18 milyon defa indirilen Google Duo peşine düşüp takip etti. Nisan 2019’da yayınlanan Houseparty uygulamasıysa bu dönemde 15 milyon indirme gibi güzel bir sayıya sahip oldu.

Comments
To Top