Haber

2020 Yılının Ekim Ayında Dünyanın En Çok İndirilen Mobil Uygulaması Açıklandı

2020 Yılının Ekim Ayında Dünyanın En Çok İndirilen Mobil Uygulaması Açıklandı

Sensor Tower, ekim ayı için mobil başvuru formu araştırma sonuçlarını açıkladı. Platformun yaptığı direktifler, dünya genelindeki zeki telefon kullanıcılarının ekim ayında en fazla hangi uygulamaları indirdiklerini gözler önüne seriyor. Açıklanan verilere baktığımızda, sıklıkla tartışılsa da son yılların en popüler sosyal ağ platformlarından TikTok’a olan ilginin, her geçen gün birazcık daha arttığını gözler önüne seriyor.

Sensor Tower’ın araştırması, yalnızca Google Play Store ve App Store‘daki verileri kapsıyor. Keza piyasadaki mobil oyunlar da Algılayıcı Tower’ın araştırmasına dahil değil. Ancak gerçi bu verilerin bile fazla tutarlı olduğunu bile söylemek gerekiyor. Peki dünya genelindeki kullanıcılar, ekim ayında hangi mobil uygulamalara ilgi gösterdiler?

İşte ekim ayında en çok indirilen mobil uygulamalar

Sensor Tower

App Store ve Google Play Store’dan alınan ekim ayı verileri, kullanıcıların en çok TikTok‘u indirdiklerini gösteriyor. Haliyle ekim ayının en çok indirilen mobil uygulaması, TikTok olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulamayı, iOS platformunda Zoom, Android platformunda ise WhatsApp peşine düşüp takip etti. WhatsApp’ın Android ekosisteminde bu kadar fazla indirilmesinin nedeni, piyasadaki yeni Android telefonların fazlalılığından kaynaklanıyor.

Algılayıcı Tower’ın paylaştığı verilere baktığımızda, kullanıcıların genellikle sosyal ağ ve mesajlaşma uygulamalarına ilgi gösterdiklerini görüyoruz. Bu bağlamda App Store’daki Widgetsmith uygulamasının sahip olduğu popülaritesini, iOS 14’le gelen widgetların kullanıcılar göre özelleştirilmeye çalıştığının bir göstergesi. bu arada sosyal medyanın atalarından olan Snapchat, son dönemlerde küllerinden her yerde doğuyor gibi görünüyor.

Mobil uygulama

Algılayıcı Tower, ekim ayındaki en popüler uygulamaların indirilme sayılarını da açıkladı. Buna kadar TikTok, ekim ayında toplam 66 milyon civarında indirildi. Bu indirme sayısı geçtiğimiz yılın benzer dönemine oranla, yüzde 9,5’lik bir artış yaşandığı anlamına geliyor. WhatsApp ise ekim ayında, dünya genelinde 57 milyon kere indirildi. Bu indirme sayısının yüzde 30’unu Hindistan karşıladı. 

Comments
To Top