Haber

2020 Yılında WhatsApp Çalıştıran Her iPhone, 2021’de de Çalıştırmaya Devam Edecek

2020 Yılında WhatsApp Çalıştıran Her iPhone, 2021'de de Çalıştırmaya Devam Edecek

Her yıl aralık ayında WhatsApp, destek vermeyi keseceği akıllı telefonlarını belirten resmi bir tanımlama yapıyor. O sene sona erip yılbaşı başladığında da işletim sistemi açısından eski olan telefonlar, WhatsApp’tan mahrum kalıyorlar. Bu yıl da benzer bir durum olacak. Ancak bu konuyla ilgili ortaya atılan bir takım iddialar, özellikle de eski model telefon kullanıcılarının kafasını karıştırmıştı. Ancak bu iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

Ortaya atılan iddialar, özellikle de iPhone kullanıcılarını sıkıntılı etmişti. Zira iddialara kadar WhatsApp, 1 Ocak 2021 itibarıyla iOS 9’a verdiği desteği kesecekti. Ancak iPhone 4S ve sonrası kimi modellerde hala iOS 9 kullanılıyor olması, tüketicilerin kafasını karıştırmıştı. WhatsApp’ın destek sayfası ise tüm kafa karışıklıklarını gidermeye yetti.

WhatsApp’ı 2020’de çalıştıran her iPhone, 2021’de de çalıştıracak

WhatsApp

WhatsApp geliştiricileri, 2019 yılının sonunda konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Burada yer alan bağlantıyı kullanarak ulaşabileceğimiz haberimizde detaylarına ulaşabileceğiniz açıklamada, WhatsApp’ın 1 Şubat 2020 itibarıyla iOS 8 ve altı sürümlere destek vermeyeceği açıklama ediliyordu. Yani iOS 9 ve üzeri işletim sistemine sahip olan iPhone modellerinin tümü, 2020 yılında WhatsApp kullanacaklardı. WhatsApp’ın yardım sayfasında yer alan bilgiler, 2020 yılında WhatsApp çalıştıran her iPhone’un, 2021’de de çalıştırmaya devam edeceğini gözler önüne seriyor.

WhatsApp’ın resmi yardım sayfasında bulunan bilgilere tarafından WhatsApp, iOS 9 ile daha güncel sürümlerle, Android 4.0.3 ile üzeri sürümlerdeki telefonlarda kullanılabiliyor. Ayrıca KaiOS 2.5.1 ve üzeri sürümler de bu uygulamayı çalıştırmaya devam edecekler. Yani bugün piyasayada bulunabilen ayrıca Android hem de iPhone’lar, 2021 yılında da WhatsApp çalıştırmaya devam edecekler. 

İşte WhatsApp’ın takviye sayfasında bulunan o bilgiler

WhatsApp

Comments
To Top