Haber

2020 Toyota Yaris, Boyundan Büyük Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu

2020 Toyota Yaris, Boyundan Büyük Fiyatıyla Türkiye'de Satışa Sunuldu

Dünyanın en fazla satan araba markalarından biri olan Toyota, kompakt yapısıyla özellikle şehir içi kullanıcıların fazlasıyla takdirini toplayan hatchback modeli Yaris’in en yeni modeli olan 2020 Toyota Yaris’i Türkiye’de satışa sundu.

TNGA-B olarak adlandırılan yeni nesil bir platform üzerine yapı edilen 2020 Yaris, 5 mm daha kısa bir araç olmasına rağmen 51 mm daha uzun bir dingil mesafesine sahip. Genişliği 5 cm çoğalan, yüksekliği ise 4 cm azalan yeni Yaris, alt ve geniş bir vasıta olmasına karşın baş-tavan mesafesinden hiçbir kayıp sunuyor.

toyota yaris 2020 ön

Yeni nesil Yaris, dış tarafta olduğu gibi iç mekanda da onarılmış bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Dijital ağırlıklı gösterge paneli, sürüş esnasında daha kolay yoklama için fiziksel tuşlara sahip dokunmatik data davet ekranı ve kablosuz sıkıntı pedi, yeni Yaris’i fazla daha çağdaş bir otomobil haline getiriyor.

toyota yaris 2020 arka

Zeki şerit takibi, adaptif hız sabitleme, çapraz kaza önleme sistemi ve geceleri de çalışabilen uyarı teknolojileri, yeni Yaris’in emniyet noktasında öne meydana çıkan özellikleri oluyor. Fakat teknoloji ve emniyet ne değin üst düzey olursa olsun, bir otomobilden bahsederken en önemli kriterlerden birinin motor olacağını unutmamak gerekiyor.

toyota yaris 2020 iç

2020 Toyota Yaris, Türkiye’ye iki bambaşka motor seçeneği ile geliyor. Aslına bakacak olursak her iki seçenekte de 1,5 litrelik benzinli motor yer alıyor ama aracın lityum-iyon bataryadan kuvvet bölge bir hibrit motor seçeneği de bulunuyor.

toyota yaris 2020 mavi kırmızı ön

Yeni Yaris, benzinli motor seçeneğinde 125 beygir kuvvet sunarken; hibrit motor seçeneğinde 116 beygirlik karma zor transfer sistemi sunuyor. Hem her iki modelde de CVT akıcı oranlı otomatik şanzıman varsayılan olarak sunuluyor ve manuel modda 10 ileri vitesli bir manuel vites gibi kullanılabiliyor.

toyota yaris 2020 mavi kırmızı arka

Benzinli motor seçeneğinde dört, hibrit motor seçeneğinde ise üç farklı donanım paketi seçeneğine sahip olan 2020 Toyota Yaris, tasarım ve teknoloji konusunda sunmuş olduğu avantajları fiyat noktasında ne eyvah ama sürdüremiyor. Zira yeni Yaris’in benzinli motor seçenekleri 209.100 TL’den; hibrit motor seçenekleri ise 299.200 TL’den başlıyor.

Comments
To Top