Haber

2020 Model Nokia 6300 İçin Oluşturulan Konsept Tasarım Video

2020 Model Nokia 6300 İçin Oluşturulan Konsept Tasarım Video

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, HMD Global’in Nokia’nın en ikonik modellerinden bir tanesine olan 6300’ı bitmiş piyasaya sürebileceğinden bahsedildiğini aktarmıştık. belli ki bu iddialar, bazı Nokia hayranlarını ilginç seviyede heyecanlandırdı. Çünkü Jermaine Smith isimli bir grafik tasarımcı, hiç vakit kaybetmeden bu telefonun 2020 yılındaki genel görünüşünü tasarladı.

Smith, oluşturduğu konsept tasarımı geçmiş raporlara dayandırıyor. Bu bağlamda telefonun genel hatlarının korunacağını düşünen grafik tasarımcı, telefonun ekranınınsa bir nebze de olsa büyüyeceğini ön görüyor. Ayrıca Smith’e tarafından HMD Global, 4G bağlantıları destekleyecek modeli bir de microSD desteğiyle sunacak. Bu sayede kullanıcılar, gereksinim duyduklarında depolama alanını genişletebilecekler.

Nokia 6300 (2020) konsept tasarımı işte böyle görünüyor

Nokia 6300 (2020)

Konsept tasarım, 6300’ın orijinal haline oldukça benziyor. Yıllar önce olduğu gibi 2020 yılında da açılır bir arkadaki kapağa sahip olacağı düşünülen telefon, bu kere yeni cins sorumluluk girişine sahip durumda. Bunun haricinde ise tekrar tasarlanması muhtemel olan telefon, eskisi gibi tek bir arka kameraya sahip olarak gelecek. 2006 yılında piyasaya sürülen telefon, 2 MP çözünürlük sunan bir kameraya sahipti.

HMD Global, üzerinde çalıştığı yeni 6300’la ilgili herhangi bir izah etme yapmadı. Haliyle bu zeki telefonla ilgili ayrıntılı bir bilgi sahibi değiliz. Aslına bakacak olursak böyle bir zeki telefonun varlığı bile az önce belli yok. Oysa iddiaların varlığı, Nokia hayranlarını daha şimdiden heyecanlandırıyor. Dilerseniz artık sizleri, tam 14 yıl sonradan yeniden karşımıza meydana çıkan Nokia 6300 için hazırlanan konsept tasarım videosuyla yalnız bırakalım.

İşte 2020 model Nokia 6300 için hazırlanan konsept tasarım

Comments
To Top