Haber

2020 Klasik Tetris Dünya Şampiyonası’nın Kazananı 13 Yaşındaki Bir Çocuk Oldu

2020 Klasik Tetris Dünya Şampiyonası'nın Kazananı 13 Yaşındaki Bir Çocuk Oldu

İlk kere 1984 yılında yayınlanmış olmasına rağmen bu günlere değin gelmiş olan olağan Tetris oyunu, hala böylece fazla oyunseverin favorilerinden bir tanesine. Bundan Başka bu ikonik oyun için her yıl da bir dünya şampiyonası düzenleniyor. Geçtiğimiz günlerdeyse “2020 Herzamanki Tetris Dünya Şampiyonası”nın final karşılaşması vardı. Final karşılaşması, iki kardeşin kıran kıran mücadelesine sahne oldu.

Alışılmış Tetris Dünya Şampiyonası, her sene bir faaliyet olarak gerçekleştiriliyordu. Oysa içinde bulunduğumuz şartlar, turnuvanın bu sene çevrimiçi gerçekleştirilmesine yol açtı. “ClassicTetris” isimli resmi Twitch kanalı üzerinden yayınlanan turnuvanın kazananıysa 13 yaşındaki bir çocuktu. Kendisini “DogPlayingTetris” takma ismiyle tanıtan 13 yaşındaki Tetris hayranı, 15 yaşındaki abisi “PixelAndy”yi yenerek turnuvanın kazananı olmayı başardı.

Minik kardeşler, finale çıkarken son yılların en iyileriyle karşı karşıya geldiler

2020 Klasik Tetris Dünya Şampiyonası

Olağan Tetris Dünya Şampiyonası, 2019 ve 2018 yıllarında yeterince heyecanlı değildi. Çünkü Joseph Saelee isimli Tetris tutkunu, iki yıldır önüne gelen herkesi daha alçak etmeyi başararak, şampiyon oluyordu. İşte bu şampiyonluklardan fazlasıyla etkilendiğini söyleyen DogPlayingTetris, bu yıl daha iyi hazırlandığını söylüyor. giderken kardeşlerin, finale yükselebilmek için son yıllardaki en iyi Tetris oyuncularıyla karşı karşıya gelmek durumunda kaldılar.

2020 Alışılmış Tetris Dünya Şampiyonası’na damga vuran kardeşleri ve bu heyecanlı turnuvayı izlemek isterseniz, ClassicTetris isimli Twitch kanalına ulaşabilirsiniz. Bunun için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top