Haber

2020 Apple Müzik Ödülleri Kazananları Açıklandı

2020 Apple Müzik Ödülleri Kazananları Açıklandı

Apple’ın geçtiğimiz yıllarda Spotify’a muhalif olarak hizmete sunduğu çevrimiçi müzik servisi Apple Music, yayınlandığı günden bu yanlamasına epey popüler ayla geldi ve Apple, müzik servisinde şarkıları yer alan sanatçıları beş bambaşka kategoride ödüllendirmek için geçtiğimiz yıl itibarıyla “Apple Music Awards”ı (Apple Müzik Ödülleri) başlatmıştı.

Yılda bir kere düzenlenen Apple Music Ödülleri’nin geçtiğimiz yıl Steve Jobs sahnesinde gerçekleştirilen ödül töreninin yıldızı, son yılların müzik sektöründeki yükselen yıldızı Billie Eilish olmuştu. Bu yılki Apple Müzik Ödülleri’nde ise Yılın Küresel Sanatçısı ödülü Lil Baby’e gitti.

Apple Music

2020 Apple Müzik Ödülleri kazananlar

Yılın Küresel Sanatçısı: Lil Baby Yılın “Nefes Kesici” Sanatçısı: Megan Thee Stallion Yılı Söz Yazarı: Taylor Swift Yılın En İyi Şarkısı: Roddy Ricch – The Box Yılın En İyi Albümü: Roddy Ricch – Please Excuse Me for Being Antisocial

Apple Müzik Ödülleri, Apple Music kullanıcıları için basit bir açıklamadan fazlasını getirecek. Apple, 14 Aralık’tan itibaren Apple Music, Apple Music TV ve Apple TV uygulamalarında bir hafta boyunca Apple Müzik Ödüllerini kutlamak için canlı performanslar, hayran etkinlikleri, röportajlar ve daha pek fazla içerik yayınlayacak. 

Apple Müzik Ödülleri’nde kazananlar, editöryel seçimler ile istatistikler aralarında bir denge oluşturularak belirleniyor. Özellikle en iyi şarkı ve en iyi albüm ödülleri, ağırlıklı olarak Apple Music abonelerinin sene her tarafında en fazla hangi şarkı ve albüme daha artı ilgi gösterdiğine dayanıyor. 

Comments
To Top