Haber

17 Yıl Hapis Cezasına Çarptırılan YouTuber Gaga Bulut Tahliye Edildi

17 Yıl Hapis Cezasına Çarptırılan YouTuber Gaga Bulut Tahliye Edildi

Gaga Bulut takma adıyla sosyal medyada tanınan Bulut Altuğ, geçtiğimiz yıllarda YouTube kanalına yükledi bir video ile gündeme oturmuştu. Para karşılığında erkek çocukları öpüştürdüğü bir içerik paylaşan Altuğ, bu olayın ardından sosyal medyada büyük tepki görmüş ve yapılan işlem sonucu tutuklanmıştı.

İzmir 5. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda Altuğ’a “cinsel istismara azmettirme” suçundan dolayı her iki çocuk için 8’er sene, “müstehcen görüntüleri dağılım” suçundan da 1 yıl olmak üzere toplamda 17 sene hapis cezası verilmişti. Bugün her tarafta hâkim karşısına çıkarılan YouTuber’ın terhis edildiği açıklandı.

Yaklaşık 2 yıldır tutuklu olan Gaga Bulut, tahliye edildi:

Gaga Bulut Tahliye

Hapiste olduğu zaman boyunca intihar ettiği veya öldürüldüğüne dair haberler çıkan oysa daha sonrasında dürüst olmadığı tasdik edilen Gaga Bulut, bugün çıkarıldığı mahkemece terhis edildi. Altuğ’un avukatı tarafından yapılan açıklamada “Sosyal medyada çıkan haberler doğrudur. Müvekkilimiz Bulut A. (Gaga Bulut) yasal mücadelemiz neticesinde dün terhis olmuştur. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

Pişman olduğunu açıklamıştı:

Gaga Bulut

Gaga Bulut lakaplı fenomen, duruşmadaki ifadesinde görüntüleri çektiği ve paylaştığı için pişman olduğunu söyleyerek “Ben bu tür videolar çekmiyordum. Daha önceki videolara bakabilirsiniz. Bu görüntüleri çektiğim için pişmanım. Arkadaşımın yönlendirmesi üzerine çektim. İlk kere böyle bir şey yaptım ve başım yandı” demişti. Arkadaşı F.B.B. ise görüntülerdeki çocukların 18 yaşından küçük olduğunu ayrım etmediğini belirtmişti.

Gaga Bulut’un tahliyesi sonrası sosyal medya kullanıcıları da ikiye bölünmüş durumda. Bir taraf Altuğ’un cezasını çektiğini ve bağımsızlık kalmasının dürüst olduğunu savunurken, diğerleri ise verilen terhis kararının hatalı olduğunu savundu.

Comments
To Top