Haber

17 Yaşındaki YouTuber, Babasının 3,4 Milyon Dolarlık Lüks Otomobilini Perte Çıkardı

17 Yaşındaki YouTuber, Babasının 3,4 Milyon Dolarlık Lüks Otomobilini Perte Çıkardı

YouTube’da çektiği görkemli yaşam videolarıyla bilinen 17 yaşındaki Gage Gillean, babasına ait olup türünün tek örneği olan 3,4 milyon dolar değerindeki Pagani Huayra Roadster ile trafik kazası yaptı. Vasıta, kaza sonrasında yaklaşık olarak pert olurken bu kayıp YouTuber’ın ailesi için bir anlam açıklama etmiyor. Çünkü Gillean’ın babası, milyarder Tim Gillean’ın ta kendisi…

YouTuber’ın geçirdiği trafik kazası, ABD’nin Teksas eyaletinde yer alan Dallas kentinde yaşandı. Bilinmeyen bir nedenden ötürü kullandığı süper aracın hakimiyetini yitiren genç YouTuber, önce yol kenarındaki kaldırıma çarptı. Bu çarpmanın etkisiyle havalanan araba, bir ağaca çarparak durabildi. Kazaya diğer bir vasıta dahil olmazken, YouTuber’ın kolu kırıldı

3,4 milyon dolar değerindeki Pagani’nin son hali

Pagani Huayra Roadster

Yaşanan trafik kazası, ABD’nin sosyal ağ gündemine oturdu. Sonuç Olarak ABD de olsa, 3,4 milyon dolarlık bir aracın hurdaya dönmesi sıklıkla yaşanan bir şey yok. İnternette paylaşılan görüntülere baktığımızda; aracın sol kapısının koptuğunu, sol ön tekerin uygun olmadığını, kaputun iyice dağıldığını ve hava yastıklarının da açılmış olduğunu görüyoruz.

YouTube’da 80 binden pozitif takipçisi olan fenomen, yaşadığı kazayla ilgili açıklamalarda bulundu. YouTuber, kaza derhal neler yaşandığını anlayamadığını fakat kaza derhal aşırı hız yapmadığını, aracı yasal sürat limiti içinde kullandığını söylüyor. Oysa aracın hali, bunun o kadar de muhtemel olmadığını gösteriyor. Zira herhangi bir aracın 50 km/sa hızda bu ülkü gelmesi, o kadar de inanılacak bir şey değil. Türünün tek örneği olan Huayra Roadster, 754 beygir gücünde, 100 km/sa hıza sadece 3 saniyede ulaşabilen bir canavar. Yani bu arabulucu hukuki limitlerde uygulamak isterseniz, ciddi anlamda zorlanırsınız.

Pert olan 3,4 milyon dolarlık Pagani

giderken, vasıta önemli derecede hasar almış olsa da olasılıkla hurdaya çıkmayacak. Çünkü Pagani, daha önce de benzer bir şekilde kaza yapıp pert olan bir Zonda F’i, özel bir araç haline getirmişti. Yani vasıta sahipleri isterse, binlerce dolar karşılığında bu aracı sıfır ve eşsiz ışık halkası gelmiş şekle getirtebilir. Fakat haberimizin başında da dediğimiz gibi 17 yaşındaki YouTuber’ın babası bir milyarder. Dahası bu ailenin Bugatti Chiron, Ferrari LaFerrari, McLaren Senna, Lamborghini Urus ve Rolls-Royce Dawn gibi ultra lüks araçlardan oluşan bir filosu bulunuyor. Yani bu kazayı Gillean ailesi için devede kulak olarak tanımlarsak yanılmış sayılmayız.

Comments
To Top