Haber

14 Yaşındaki FIFA 21 Oyuncusundan EA’ya Espor Kurallarını Değiştirtecek Başarı

14 Yaşındaki FIFA 21 Oyuncusundan EA'ya Espor Kurallarını Değiştirtecek Başarı

Dünyanın en popüler futbol oyunlarından biri olan FIFA, arkadaşlarınızla rekabet edebileceğiniz bir sahne sunmasının yanı sıra Ultimate Team modunda Avrupa’daki öteki FIFA oyuncularıyla rekabet edebilmenize de olanak sağlıyor. Öbür oyun modlarına sahip olan FIFA Ultimate Team’in “rekabetçi” modu olarak tanıdık modu ise FUT Champions ya da daha fazla tanıdık adıyla Hafta Sonu Ligi.

Bilmeyenler için; Hafta Sonu Ligi’nde katılım sağlayan tüm FIFA 21 oyuncularına 30 maç yapma hakkı tanınıyor ve oyuncular, bu 30 maç içinde aldıkları toplam başarı sayısına kadar dağıtılmış ödüller kazanıyorlar. Ama muhakkak bir galibiyet sayısının üstüne çıkan oyuncu sayısı öylesine eksik oluyor oysa bu noktada oyuncular galibiyet ve kabiliyet puanlarına tarafından sıralanarak bulundukları sıraya kadar ödül alıyorlar.

FIFA21’nin çıkışından bu yana bütün FUT Champions maçlarını kazanan “çocuk”: Anders Vejrgang​

fifa21

Hemen Şimdi 14 yaşındaki Danimarkalı esporcu Anders Vejrgang, şu sıralar FIFA21’de kimsenin rastlamak istemeyeceği oyuncular listenin zirvesinde yer alıyor. FIFA21 oyuncuların beğenisine sunulduğundan beri düzenlenen tüm Hafta Sonu Liglerinde 30’da 30 galibiyet almayı başaran Vejrgang, 180-0’lık bir galibiyet serisine sahip.

İşin ilginç yanı Vejrgang, RB Leipzig adlı espor takımının bir parçası olmasına rağmen hemen şimdi 14 yaşında olduğu için FIFA’nın resmi espor organizasyonlarında çaba edemiyor. Nedeni ise EA’in profesyonel espor müsabakaları için en düşük 16 yaş zorunluluğu belirlemiş olması. Bir diğer deyişle Anders Vejrgan, demin profesyonel organizasyonlara katılamayacak dek “ufak” olmasına rağmen şimdiden dünyanın en iyi FIFA oyuncularından biri olduğunu kanıtlamış durumda.

Comments
To Top