Haber

120 Hz Ekranlı Telefon Redmi Note 9’dan İlk Bilgiler Geldi

120 Hz Ekranlı Telefon Redmi Note 9'dan İlk Bilgiler Geldi

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, birkaç gündür yeni bir zeki telefonla gündemde. İddialara göre şirket, bu gizemli telefonu Çin pazarı için geliştiriyordu. Bugün ortaya meydana çıkan bilgilerse Xiaomi’nin Çinli tüketiciler için hazırladığı yeni telefonun detaylarını gözler önüne seriyor. belli ki geliştirilmiş bir Redmi Note 9 olarak lanse edilecek telefon, Avrupa pazarında satışta olan Mi 10T Lite‘ın tamir edilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkacak.

Redmi markası aşağı piyasaya sürülecek telefon, AdaptiveSync teknolojisine sahip olan bir ekranla gelecek. Tüketicilere 120 Hz tazeleme oranı sunacak bu ekran, akıcılığı en üst düzeyde tutacak. Hem telefon, uygulamaların ihtiyaçlarına tarafından de ekran tazeleme oranını otomatik olarak ayarlayabilecek. 

Xiaomi Mi 10T Lite

Edinilen bilgilere kadar, ticari ismi şimdilik açıklanmamış telefonun 5G temas desteği de olacak. Bu destek, Qualcomm’un yeni sayılabilecek işlemcisi Snapdragon 750G ile sağlanacak. 6 GB RAM ve 128 GB’ye kadar da RAM ile desteklenecek telefon, orta segment bir ürün olarak karşımıza çıkacak. Mi 10T Lite’ın 4820 mAh kapasiteli bataryası da olasılıkla olduğu gibi, Redmi markalı yeni telefona aktarılacak.

Xiaomi, Mi 10T Lite’ın arkadaki kısmında dörtlü kamera kurulumu seçim etmişti. Bu kamera kurulumunda 64 MP asıl kamera, 8 MP geniş açısal kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP de makro kamera bulunuyordu. Eğer bir değiştirme olmaz ise Xiaomi’nin Çin’e karşın yeni telefonunda da bu kamera kurulumu bulunacak. Telefonun özçekim kamerası ise 8 MP çözünürlük sunacak.

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı yeni telefonla ilgili ortaya çıkan detaylar, şimdilik bunlarla sınırlı. Oysa bu ayrıntı bile gizemli telefonun yeterince anlaşılmasını sağlıyor. Xiaomi’nin bu telefon için düzenleyeceği etkinlikle birlikte muhtelemen geliştirilmiş Redmi Note 9 olarak lanse edilecek telefon, bu anlattıklarımızdan çok daha fazlasını sunmayacak.

Comments
To Top