Haber

11 Kişilik Türk Ekibin Geliştirdiği Oyun Villa’s Blinds, Yakında Steam’de

11 Kişilik Türk Ekibin Geliştirdiği Oyun Villa’s Blinds, Yakında Steam'de

Webtekno ekibi olarak özellikle de Türk oyun geliştiricilerine yardım olmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda da sizlere çoğu kez, ardında Türklerin olduğu oyunlardan bahsetmeye çalışıyoruz. Bu haberimizde de 4 Ocak’ta Steam üzerinden piyasaya sürülecek bir oyundan bahsedeceğiz. Neuron Entertainment kadar yayınlanacak bu oyun, böylece çok oyunseveri memnun etmeyi başaracak türden.

11 karakter bir ekipten oluşan Neuron Entertainment’in birincil büyük oyunu; “Villa’s Blinds” olarak isimlendiriliyor. Tek oyunculu bir yapım olarak karşımıza çıkan bu oyunun türü için simülasyon diyebiliriz. İşsiz bir bilgisayar mühendisi olarak başlayacağınız oyundaki amacınız, kiraladığınız müstakil evde bir oyun ilerletmek ve sektörün üst sıralarına yerleşmeye çalışmak.

Tekno Ekip takipçileri bunu beğendi: Oyunun Türkçe seslendirme özelliği mevcut

Villa's Blinds

Türk yazılımcılar, Villa’s Blinds’i geliştirirken epeyce detaylı bir çalışma yürütmüş. Çünkü oyunda, tasarladığınız oyunla ilgili bütün her şeyi düşünmeniz gerekiyor. Yani kazanç gider dengesini kurmanız, oyunun pazarlama stratejisini belirlemeniz, insanlara içten şekilde ulaşmanız gerekiyor. Bugüne değin gördüklerimizden çok daha bambaşka bir konuya sahip olan oyun, sektöre ilgi duyan oyuncular tarafından daha artı alaka görecek gibi görünüyor.

Villa’s Blinds’in uyarı çeken özelliklerinden bir parça başına, Türkçe arayüze sahip olması. Yalnızca bununla yetinmeyen geliştirici ekip, oyuna eklediği Türkçe seslendirmeyle, bilhassa de Tekno Ekip takipçilerini memnun edecek. Zira ardında Türk isimlerin olduğu oyunlarda Türkçe seslendirme olmayışı, takipçilerimiz aralarında hoşnutsuzluk yaratıyordu. Oysa Villa’s Blinds, bu olayın üstesinden gelmeyi başarmış durumda.

Villa's Blinds

Geliştirici ekip, Villa’s Blinds için günler sayıyor. 4 Ocak tarihinde erken erişim kapsamında Steam’deki yerini alacak olan oyun, oyunculara bambaşka bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Eğer sizler de bu oyuna bir kısmet tahsis etmek isterseniz, oyunu daha çoktan “İstek Listesi“ne ekleyebilirsiniz. Bu Vesile Ile oyun yayınlandığı lahza data sahibi olup, oyunu oynayan birincil isimlerden bir adam başına olabilirsiniz.

Oyunun Steam‘deki listeleme sayfasına varmak için, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top