Haber

11. Doktor Matt Smith, HBO’nun Game of Thrones Evrenindeki Yeni Dizisine Katıldı

11. Doktor Matt Smith, HBO'nun Game of Thrones Evrenindeki Yeni Dizisine Katıldı

Günümüzde Hollywood’da artık elinizde bir marka varsa onu ardına kadar kullanmanız gerekiyor. HBO da fazla popüler olmayı başaran serisi Game of Thrones için yeni yapımlar üzerinde çalışıyor.

Bu yapımlardan ilki için az çok şekillenmiş durumda. HBO, esas seriden öncesini anlatacak yeni bir yapıma odaklanırken, filmin kadrosunda Matt Smith (Doctor Who), Olivia Cooke (Ready Player One) ve Emma D’Arcy (Hanna) yer alacak.

Buz ve Ateşin şarkısı evreni genişliyor

GoT Ejderha

George R.R. Martin’in Ateş & Buz evreninde geçen Game of Thrones, büyük bir ilgi görmeyi başarmıştı. Yeni süratli ise ejderhaların evi olarak aşina Targaryen hanedanlığını ve Daenerys Targaryen’in atalarını anlatacak. Yapımda yer alacağı söylenen bir öteki kişi ise Paddy Considine, ancak kendisini daha önce Kral Viserys Targaryen olarak görmüştük. 

HBO’ya tarafından Viserys, Westeros lordları tarafından eski kral Jaeherys Targaryen’in yerine geçmesi için seçilen, kibar bir insan. Tabii bu onun iyi bir kral olacağı anlamına gelmiyor. Daha önce gördüğümüz halinden de epey öbür olacağı belirlenmiş.

Matt Smith ise kralın kardeşi ve tahtın varisi olan Daemon Targaryen’i canlandıracak. Benzersiz bir savaşçı ve ejderha binicisi olan Daemon, büyük ihtimalle serinin kötü karakteri olarak karşımıza çıkacak. 

Yine politikaya doyacağız

vaerys targaryen

Yeni yapımla birlikte bir kez daha politikanın göbeğine döneceğiz. Sonuçta Game of Thrones evreninden bahsediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da gördüğümüz üzere yapımda bol bol cinsellik ve beklenmedik manevra ve sürpriz de yer alacak. Bu kere yapımdaki ayrım, herkesin ejderhasının olması.

HBO’nun yeni yapımı House of the Dragon olarak adlandırılacak. Az Önce ne zaman yapımın ekranlara geleceği belirlenmiş yok. HBO, 10 bölümlük bir çabuk yapmayı planlıyor. Bakalım Game of Thrones dünyası bir defa daha milyonları ekrana çekmeyi başarabilecek mi?

Comments
To Top